KWS hibridi

Mi cemo sejati vecinom Pioneer seme, nesto ce biti od AS-ova, ZP-a a bice i Luce od KWS-a koji je ostao od prosle godine a i Korimbos bi da probamo. Nadam se da ova godina nece biti susna kao i prethodna i da ce biti roda.
 
Mi cemo sejati vecinom Pioneer seme, nesto ce biti od AS-ova, ZP-a a bice i Luce od KWS-a koji je ostao od prosle godine a i Korimbos bi da probamo. Nadam se da ova godina nece biti susna kao i prethodna i da ce biti roda.
Kod mene je sa jednom dobrom kisom krajem jula ispao najbolji kukuruz prosle godine,upravo Korimbos...Ove godine opet sam ga uzeo,jako mi se svidja i preporucio sam ga pojedinim drugarima koji su ga uzeli na moju rec!
 
e da al kisa da padne u julu i svi cemo imati kukuruz,ali ako bude kao sto je kod mene bilo da zadnji put padne 10 juna bogami niko nece imati,al nadam se da se nece ponoviti 2012
 
Ja sam danas porucio kermes godinama ga sejem i uvek ekstra prinosi,prosla godina bila losa pa necu po njoj da sudim.Ako se ponovi i ova sve jedno je koji hibrid sejemo.
 
da li neko zna koja je cena mikado u vecoj kolicini zrna od 30000..? meni bi odgovaralo sa 60-70 hiljada zrna?
 
Ako sam ja dobro upucen cenovna razlika za as je nesto beznacajno na velicinu pakovanja.
A za sto-vet mislim da nema vise mikada,sem ako nisu novu turu narucili.
 
Ima li koga da sarađuje sa Stovetom?Interesuje me ozbiljnost te zadruge i rade li i šire od svog regiona?
 
Od mene je njihov silos i skladiste 50-100m,a zadruga je u selu doduse i tamo ima skladiste ali uglavnom za seme,iako je dosta veliko i to,neki dan sam bio bas sad direktorom on je pokrenuo to za sajt pa mi pokazivao malo,stavili su dva velika televizora u zadrugu da se moze pokazati kad neko dodje sta ima na stanju i slicno,trenutno ima na stanju 5500 vreca kukuruza npr.
Meni su oni najblizi i sa njima suradjujem za bukvalno sve em zbog transporta jer da vucem drugde ovuda moram proci jer su mi na toj strani njive a cene ako su im i manje od nekog tipa gebi ili patetnt to je 5-10para pa ne vredi trositi prikolice i gorivo.
A sto se tice semena,vestaka,herbicida,ima uglavnom sto i svuda ima,znam da tu dolaze iz dosta sela i okolnih a i par vecih suradjuju sa njima koji su i 50-60km udaljeni,mislim veca gazdinstva 300-500ha.
Ne znam jesam uspeo odgovoriti na tvoje pitanje,mada je ovo totalni :off_topic:.
 
Ja sam kermes batalio ne zbog prinosa, koji je bio dobar, nego sto neznam sta da radim sa njim u jesen, jako sporo otpusta vlagu za skidanje kombajnom u zrnu, a tesko se i bere, jaka tuluzina, zilava, komusina pripijena uz klip.
 
kermes.....prvi put cu sejati kws,zadruga nam u buli pa sam uzeo daj sta das,kakav je kermes?uglavnom ga hvale,e sad koje su mu mane...
Sejemo ga od 2004 ili 2005-te ne znam tacno,imam zapisano ali mrzi me da trazim!Prosle godine je dao najlosiji prinos,dok svih prethodnih godina nikada nije omanuo! Mnogi beze od njega bas iz razloga sto se malo teze bere i drzi vlagu,ali kada je dobar i izadje iz komusine,lepo i cisto moze da se obere a u 2011-2012 imao je i on vlagu 16-17% u jesen,on sve nedostatke nadomesti prinosom!Prinosi znaju da budu extremno dobri,moj slucaj da rodi i preko 8t po k.j sa ali prosek nije ispod 5-6 t/k.j u prosecnoj godini, dok je kod drugara koji je 2 puta presevao repu i na kraju posejao Kermes,pocetkom maja cak,rodio oko 9t sa vlagom 25%.Znaci sve zavisi od njive i da ne bude extremna toplota kao prosle godine,posej ga ranije slobodno i mislim da ces biti zadovoljan...
 
savato posto vidim da imas bas iskustva sa Kws-om na koju gustinu da posejem Kermes ili Korimbos na smonici ove godine, dobili smo dosta kise i ima zalihe vlage.Djubrenje 150kg MAP u jesen i 300kg uree po hektaru cim uslovi dozvole.Sejao sam Kermes prosle godine na 24 prvi put pa nemam iskustva kako podnosi razlicite gustine.Unapred hvala!
 
savato posto vidim da imas bas iskustva sa Kws-om na koju gustinu da posejem Kermes ili Korimbos na smonici ove godine, dobili smo dosta kise i ima zalihe vlage.Djubrenje 150kg MAP u jesen i 300kg uree po hektaru cim uslovi dozvole.Sejao sam Kermes prosle godine na 24 prvi put pa nemam iskustva kako podnosi razlicite gustine.Unapred hvala!
Ja sam ga sejao uglavnom na 23,5 ali dobro se pokazao i na 22,5 tako da cu Korimbos,Kerbanis,Konsens,Kermess ove godine sve na 22,7 u redu To je za branje... Sve je 1 i 2 klasa karbonatni cernozem,odlicna zemlja...Ti sej kao sto si i sejao,po mom a ako hoces vece klipove i na 25
 
Nazad
Vrh