KWS hibridi

Mi ih sejemo duze vreme,ali prosle godine su bili dibidus...jako lose.probacu ih ipak i ove godine,pa cemo videti.
 
Ja sam sejao 3381 i kakva je susa bila odlucno sam prosao,kukuruz skoro uopste nije bio pogoreo i nisam imao crvenila.Planiram ga sejati i ove godine i neki za silazu jos se razmisljam koji.
 
kako god... sto se nas tice na jugu zemlje,tj bar sto se tice mene, ovo ce biti poslednja godina da sejem kukuruz,ako ga i ove godine ne bude bilo, vise se necu zamlacivati da ga sejem, pa sve zlatnici da radja, ono sto neide neide brate...kad nece nece,... jedino ali jedino ako se kojim slucajem prosto nemogucim klima promeni, pa bude vise kise nego suse onda cu se nakaniti i ponovo sejati,inace ovako JA JOK. nek nadju druge ljude pa neka eksperimentisu sanjima, nas budzet na jugu ne trpi eksperimetne, bar ne u nedogled...
 
Imas snimak koji sam postavio prethodnu stranicu, Kermess i Korimbos prosle godine...Bilo je izmedju 4,5-5 tona suvog zrna po k.j ili preko 8t zrna po hektaru!Zavisi od zemlje,vremena setve,kondicije parcele na kojoj je sejano...
 
Imas snimak koji sam postavio prethodnu stranicu, Kermess i Korimbos prosle godine...Bilo je izmedju 4,5-5 tona suvog zrna po k.j ili preko 8t zrna po hektaru!Zavisi od zemlje,vremena setve,kondicije parcele na kojoj je sejano...
mislis na ovu susnu 2012 godinu??? to je sjajno :)
potrazicu snimak da vidim :osmeh:

- - - - - - - - - -

savato pozdrav druze, trazio sam al nisam nasao snimak kermesa od 2012 godine? ako imas voleo bih da vidim kakav je bio,i ako mi mozes reci kaad si ga sejao? pustio sam ti poruku ali kazu da tije folder prepun.
 
mislis na ovu susnu 2012 godinu??? to je sjajno :)
potrazicu snimak da vidim :osmeh:

- - - - - - - - - -

savato pozdrav druze, trazio sam al nisam nasao snimak kermesa od 2012 godine? ako imas voleo bih da vidim kakav je bio,i ako mi mozes reci kaad si ga sejao? pustio sam ti poruku ali kazu da tije folder prepun.
27 strana prvi post... Mesano Kermes i Korimbos...Znaci u 6-rednu sejalicu pola-pola ista su fao grupa 600,s tim da je Korimbos raniji 2-3 dana od Kermesa!
 
Ja znam samo jedno da cardak iz kojeg se nakrunilo 2.5 vagona odkad sejem kermes krunim 3.2 vagona brobo sam ja i druge ali nije to to...
 
@savato
Unesi u jednacinu i onih preko 100l kise koje ste dobili vi u Banatu , a mi ispod Save 10-25l kako gde.
 
drugari, zamolio bih vas kada govorite na koje ste grupe hibrida ponosni,da nam kazete i koliko je kise palo kod vas, ne zelim omalovazavati nikog ali mislim da nije realno uporedjivati primer: kukuruz u kisnoj nemackoj sa kukuruzom u sahari, hocu da kazem ako je negde bilo kise tokom leta (kod mene od 10 juna pa do 5-6 oktobra nije padala kisa) da naglasite, da bi smo znali realnost hibrida, ako nas drugi zezaju i podvaljuju nam nemoramo mi samii sebi to raditi...izvinjavam see svima sto sam bio iskren!:bravo:
 
Ja sam odavno narucio 3381 i novi krebs da se proba. Prosle godine je 3381 kod nas u onoj susi bio jedan od najboljih

Umesto Krebsa planiraj nesto drugo, najverovatnije ga nece biti ove godine.To su nam javili prosle nedelje, i mi smo ga narucili sa ponchom.
 
Ako neko zna da mi kaze imali negdje izmedju mitrovice i sida da se kupi sjeme 3381 sada i koja mu je cijena
 
Nazad
Vrh