KWS hibridi

Ja sam pretprosle godine obrao Mikado u klipu, greskom je posejan na 28 pa mi je to bilo retko za silazu.... Koliki je prinos tacno bio ne secam se, ali su klipovi bili extra, veliki, dobro zrno i dosta ga je bilo po 2.
 
nemojte tako...ko moze neka uzme i dve zetve, al neka nam posle prenese iskustvo, jeste da su ovi iz meterologije najavili sve do 2016 godine susna leta, pa nije lose da kolega proba pa da nam prenese isustva, mozda cemo i mi svi morati iliizbusiti bunare ili prekinuti setvu kukuruza... Realno...
 
Nemoj mnogo da eksperimentises pa da nemas nista.:osmeh:

Druze iskreno da ti kazem kad skinem jednu zetvu uopste mi nije toliko vazno da li ce druga uspeti ili nece. Vazno je probati, navodnjavanje imam, dobru volju imam, znaci samo mi treba odabir dobrog ranog hibrida. Parcela je velicine 2h podeljena u dva dela. Probacu pa sta bude ,bude. Jedno je sigurno bicu prvi u selu koji je probao tako nesto :osmeh:
 
Druze iskreno da ti kazem kad skinem jednu zetvu uopste mi nije toliko vazno da li ce druga uspeti ili nece. Vazno je probati, navodnjavanje imam, dobru volju imam, znaci samo mi treba odabir dobrog ranog hibrida. Parcela je velicine 2h podeljena u dva dela. Probacu pa sta bude ,bude. Jedno je sigurno bicu prvi u selu koji je probao tako nesto :osmeh:
Druže, Mikado nije rani hibrid i mislim da ako i pokušaš, uzmi hibrid koji je do FAO 300, to su ti rani hibridi. Mikado je FAO 550, neće ti stići.
 
Druze iskreno da ti kazem kad skinem jednu zetvu uopste mi nije toliko vazno da li ce druga uspeti ili nece. Vazno je probati, navodnjavanje imam, dobru volju imam, znaci samo mi treba odabir dobrog ranog hibrida. Parcela je velicine 2h podeljena u dva dela. Probacu pa sta bude ,bude. Jedno je sigurno bicu prvi u selu koji je probao tako nesto :osmeh:
Ma slazem se treba da probas kad imas navodnjavanje nema problema za susu.
 
U svakom slucaju moramo da eksperimentisemo kako bi u buducnosti bili uspesniji.

@sale307 Zahvaljujem na informaciji, do postrne setve videcu koji hibrid cu izabrati. U svakom slucaju informacije poput tvoje mi mnogo znace, nikad nisam sejao postrnu setvu uvek sa sejao kukuruz u tokom aprila meseca... :ppozdrav:
 
U svakom slucaju moramo da eksperimentisemo kako bi u buducnosti bili uspesniji.

@sale307 Zahvaljujem na informaciji, do postrne setve videcu koji hibrid cu izabrati. U svakom slucaju informacije poput tvoje mi mnogo znace, nikad nisam sejao postrnu setvu uvek sa sejao kukuruz u tokom aprila meseca... :ppozdrav:
Moze posle 3381 mikado sejem svake godine za silazu na 22cm a sto ostane berem i mogu ti reci je odma posle kermesa....
 
Nazad
Vrh