KWS hibridi

za bilo koi hibrid reći da nevalja može samo onaj ko je sejao taj hibrid na istoj parceli sa nekim drugim hibridom iz iste fao grupe gde je ista agro tehnika bila primenjena a ovako rekao mi komšija da taj ne valja jer je njega sejao njegov zet to ne pije vodu
 
Nisam siguran da li je bila 2009 ili 2010 godina u pitanju, ali uglavnom te godine KWS Kermes nam je bacio 15 tona klipa po hektaru, e sad koliko mu to dodje u zrnu ne znam, posto sve skladistim u klipu...
 
podržavam ovo prijatelju i ja ga sijem otkad ga ima kod nas i prezadovoljan sam čak i onim sjemenom koje je dorađivano kod vas a na koje vi kukate da nije dobro .odlično nicanje više nego odličan sklop i prinos ni u prošloj godini nije izostao
 
@Momo, za Kiwas sam sad prvi put čuo, znam da ga nema kod nas, evo pre 2-3 dana je bila prezentacija. I pogledao sam na kws.hr i tamo ga ima kao i mnogi drugi hibridi koje prvi put vidim:sta:
Nisam znao da pitam na prezentaciji kako to nekih hibrida nema kod nas a u Hr i u BiH recimo ima.

Inače, ove godine za berbu Konsens, ako ga budem našao. Baš mi se dopao, a dobio me na ''Veliki klip sa 18 - 22 reda krupnih zrna'' i ''Berba u klipu laka i bez gubitaka'' mada im fali na sajtu više karakteristika i bar neka orijentaciona ogledna tabela. Kermess je, ajd da kažem prošao sa prinosom s obzirom na godinu, ali brate, ubi me berba (govorim za prošlu god.,tad sam i probao Kermess). Nadam se da ću ove godine bolje proći sa berbom sa Konsensom, a da ću dobiti kukuruz koji ima potencijal prinosa kao Kermess, ako ne i bolji.
 
Sjemenske kuće često neke hibride puštaju u Srbiji a ne u HR I BiH i obrnuto , a zbog različitih klimatskih i zemljišnih uslova. Uglavnom za Srbiju ima grupe 700 i 600 a ovamo manje , dok je kod nas čest slučaj grupa 200 i 300.
 
Nazad
Vrh