KWS hibridi

Bas se ove godine videlo kakvi su koji hibridi i kako su podneli susu,u dobroj godini su svi dobri neki malo vise neki manje ali u ovakvim godinama se vidi pravo lice hibrida
Mogli bi da napravimo neku TOP listu ,npr TOP 5 hibrida koji su se najbolje pokazali u ovako susnim uslovima i donekle dali zadovoljavajuci prinos! Mnogi se opekli i sejace samo ono sto se pokazalo kao dobro!
 
Upravo tako Savato sejacemo one hibride koji su u zadnjih par godina imali stabilan prinos a ne jedne godine 13-14t/ha a sledece 2-3t/ha
 
Mogli bi da napravimo neku TOP listu ,npr TOP 5 hibrida koji su se najbolje pokazali u ovako susnim uslovima i donekle dali zadovoljavajuci prinos! Mnogi se opekli i sejace samo ono sto se pokazalo kao dobro!
Nema toga ... bio sam kod jednog clana foruma tu je ZP 600 kao u najboljim godinama velik,krupan ma za 10,dok se jedan clan foruma zali na njih kaze najgori mu je ZP 600.
 
nije do suse nego do visoke temperature u vreme oprasivanja. dobro su prosli oni koji su rano sejali i oni koji su kasno sejali, iskljucivo na ugar sa manje vestaka. ove godine su bili prinosi bolji na ritskim zemljama nego na peskovitijim. na luceristu su svi lose prosli bez obzira na hibrid.
bar je tako u mom kraju.
sve u svemu losa godina a nista poucno iz nje se ne moze nauciti,samo mozemo da mrzimo i krivimo druge
 
Kod mene na jednoj parceli od 2ha Kermes.Pola parcele je nizi teren do kanala i tu je kukuruz fantastican,mozda i 10t/ha.
A na drugoj polovini tesko ce biti 2t/ha.I sta sad da kazem da Kermes nije nizasta.Naravno da cu ga sejati i sledece godine.
Ovaj sto je dobar cu da berem,a los vrsem pa javljam rezultat.
 
Sejao sam 13 hibrida iz 3 semenske kuce,ZP,KWS,AS.U razlicitim delovima potesai Naj bolji mi je za sada 3381.Mada nije jos sve obrano,ulazem nade krabas.
 
Sledece godine i dzabe seme da mi daju,ne uzimam.
Korimbos,prinos za ponos i prelivanje.
Sa 1,5/kj...
img0739.jpg

img0736.jpg
Danas uradio jednu parcelu Korimbosa,vlaga 16% prinos nesto jaci od 3 tone po kj.sutra cu znati tacno,ali sa ovim ovim prinosom sam jako zadovoljan
 
Ljudi, sve zavisi. Ne mogu da kazem ni za jedan hibrid da je los i da ga vise nikada necu sejati. Kod mene je npr. ove godine Kermes odlican, najbolje podneo susu od svih.
 
svaki deo ima svoj kukuruz ako se nesecate pitajte starije koje su hibride u kojem delu sejali i videcete da se rezultati poklapaju sa ovim sada,tako je i kod nas.
 
Veceras poceo da skidam Kermes koji je crvenilo uhvatilo 100%.Na 24 vrste na 400m napunim bunker od 142ke.Ubedljivo najlosiji prinos a njiva u najjacoj kondiciji.KWS vise ni da mi plate ne sejem,jer mu je ovo druga godina za redom da kiksne u nasem ataru.
 
Meni je prosle godine crvenilo krenulo na N01, a ove sam na istoj njivi posejao 3381, i nigde crvenila. Komsije ove godine kukuruz i kod njih isto po malo kao kod mene lane. Jel se crvenilo uopste prenosi sa kukuruza na kukuruz?
 
Nazad
Vrh