KWS hibridi

Jednostavno nema pravila.Moje zapazanje da ranije sorte ne napada ili vrlo malo dok kasnije dosta vise ali opet na D11 uopste nije bilo crvenila a na D12 malo a ista njiva,i sad budi pametan.
 
Ja sam danas brao Mikado sa 20 kvadrata puna prikolica od 4t i pola bunkera od sip Tornada 35,nije nesto extra rodilo a sa druge njive od 12 kvadrata puna prik.4t tu je nesto bolji al da se lako i cisto bere naspram Kermessa
 
Danas ovrli lovačkom društvu kukuruze kojima ja radim uslužno zemlju 4,5 kj i baš me prijatno iznenadio kws kiti , prinos 18880 kg sa 4,5kj (predato u silos) sa vlagom 14% i lovci su odneli oko 1000-1200 kg zrna za fazane koje gaje.Od đubriva korišćeno 200kg 15-15-15 po kj (zaorano ujesen) i 150 kg urea sproleći i ostala obrada klasična ništa preterano.
 
au jbt,pa ovi su otproni na susu.ili je na tim njivama palo vise kise:sta:
AD Pokrok Padina,odnosno ALMEX 5.500 jus / k.j Kermesa na 62 hektara.Jel njihova zemlja bolja ili je palo vise kise?! Da ne pricam Novi Becej u navodnjavanju blizu 13t pa Branicevo...ima dosta lepih rezultata! Ne kazem da nije bilo podbacaja,pogotovo kod kasnijih FAO grupa ali ovi rezultati su sasvim OK Pogledajte kartu padavina,veoma zanimljiva i tacna sto se naseg kraja tice!
 
Blago vama kad vam kermes rodi dobro,kod nas ga na prolece niko nece sejati,u pocetku ekstra,kasnije 70 posto jalovog,jad i beda!
 
KWS u sirokom krugu obilazim zbog crvenila,bio je odlican i kad je trebao da nalije zrno 100% biljaka je pocrvenelo.U pitanju je Kermes bio ali nesmem ni sa ostalima njihovim hibridima da se kockam.
 
Nazad
Vrh