KWS hibridi

MOMOSARIC , nazalost ta njiva 10 Ha je pola breg pola dolina te je prinos realno takav i stvaran,na bregovima ima 3 zile peska za malterisanje gde je kukuruz biljka velicine 50 cm.
 
odakle si to slikao, sa vrha titelskog brega :osmeh:? na slici njiva deluje minijaturno, a koliko u stvarno izgleda po slobodnoj proceni ima sigurno 30ha, ispravi me ako gresim. Kako ti se cine krabas i 3381, paka ce biti nesto nesto koliko sam sa puta uspeo da vidim sa puta..
36ha. necu nista da komentarisem pre kombajna,pocinjemo sutra popodne ili prekosutra ujutru. imam tremu kao pred odgovaranje,kada sam cuo kako mestani prolaze...
 
Da Lazo , isto tako se osjećam svake godine , i ako je moguće pošaljem kombajn u neki prosječan dio . Nakon jednog kruga na kombajnu i pogleda u bunker odma znam otprilike dal sam pukovnik il pokojnik . Sve ostalo su nijanse.:ppozdrav:
 
Kod nas masakr. Generali ce posle bitke dugo zbrajati mrtve i ranjene. Na nekih 2-2,5 hiljade hektara kukuruza, Hirosima.
 
Sledece godine i dzabe seme da mi daju,ne uzimam.
Korimbos,prinos za ponos i prelivanje.
Sa 1,5/kj...
img0739.jpg

img0736.jpg
 
Kish toliko cu i ja Kermesa da imam ali sa 4 k.j.Kad bi htelo da izgori nebi se ni zezao da ga vrsem.
 
Kod mene obrnuto. Imam kws, lg, pionir, paco, i sve na istoj njivi ili preko puta, i kws duplo bolji. Sve sejano u tri dana. Prvo sejani ovi preko fao 400, a onda ovi nizi, sve do 10.4. Pa sad budi pametan.
 
Danas obran kermess, prosle godine sam zavrsio sa 3381, a ove sa kws-om.
Prinos 40 kosara(korpi) klipica na 2 ha.
Sijan 23.aprila, jesenje oranje(deo njive jesenas nadjubren svinjskim stajnjakom,ostalo ranijih godina),seme sa ponchom, sijan na 27cm,150 kg/kj uree pre setve.
Mislim da je zasluzio da ga vise nikad u zivotu ne posijem.
 
Ja bas mislim suprotno.Sve su to vrhunski hibridi,razlika ipak postoji ali ne u tolikoj meri kao sto je ove godine.Ove godine po mom skromnom misljenju presudno je vreme setve,djubrenje i lokalna pojava padavina.Kod nekoga recimo kermes odlican a kod nekog ne.Kod nekog nije usao u fazu oplodnje u kriticnom momentu,a kod nekog je bas pogodio kad ne treba.Tako da je ova godina cista lutrija...
 
Nazad
Vrh