KWS hibridi

Za N.Becej nije istina,covek sto je imao taj kermess,ta zemlja pripada pod N.Becejsku opstinu,ali je to k.o. u Kumane,mozda cak i u Melencima.
A tamo u tom delu je bilo par dobrih kisa kada je i Zr isto kisno,a kada je sam N.Becej dobio ni cele 2 lit.
 
AD Pokrok Padina,odnosno ALMEX 5.500 jus / k.j Kermesa na 62 hektara.Jel njihova zemlja bolja ili je palo vise kise?! Da ne pricam Novi Becej u navodnjavanju blizu 13t pa Branicevo...ima dosta lepih rezultata! Ne kazem da nije bilo podbacaja,pogotovo kod kasnijih FAO grupa ali ovi rezultati su sasvim OK Pogledajte kartu padavina,veoma zanimljiva i tacna sto se naseg kraja tice!
ja NEVERUJEM
 
Ja sam jedan od izvodjaca ogleda, imao sam prinose izmedju 5 i 6 tona po hektaru i u mom slucaju je rezultat potpuno tacan sa greskom od 100kg, za ostale ne znam.Crvenila nije bilo na 3381 i Luceu, na Klimtu do 5%a na Kermessu izmedju 15 i 20%.Mogu slobodno da kazem da je Kermess bio najbolji u ataru ali ga je u metlicenju zestoko napao kukuruzni plamenac pa pretpostavljam da je tako izbusena stabljika podloznija oboljenjima izmedju ostalog i crvenilu.Kod mene Kermess dobija jos jednu sansu, a probacu dejstvo insekticida na plamenac i crvenilo.
 
Za Becej imate u Rezultati ogleda ko je izvodjac ogleda...DOO Agropromet Becej.Moja greska,napisao sam N.Becej a u pitanju je Becej...A za crvenilo,jedno od mogucih resenja je ovo http://www.youtube.com/watch?v=h3c75JtdLdk&feature=endscreen&NR=1

- - - - - - - - - -

Imas svo pravo da ne verujes,ali ja sam prisustvovao skidanju ogleda vise puta i to je sve uglavnom 100% tacno! Desi se da bude odstupanja od par kg ali jako retko... Vage koje koriste na njivama su digitalne i precizne u kilogram i nema stelovanja.Ljudi koji rade sigurno ne bi dozvolili da lazu prvenstveno sebe,njihove rodjake,kolege i ostale zarad neke kompanije i svog licnog interesa koji uglavnom iznosi besplatno seme za tu parcelu! Bio sam 2-3 puta na skidanju ogleda i to sto sam video je sasvim korektno i posteno,e sad...sumnja uvek postoji!Nikog ne branim,ne kazem da je KWS najbolji daleko od toga ali sejacu njihove hibride i to je to!
 
Takodje sejem ove do fao 400. Kod mene se pokazali najbolje. A crvenilo sam imao jedino nesto malo na pioniru. Komsija do mene je imao dosta crvenila, a na mom 3381 nista. Deo te komsijine njive sam radio prosle godine i bio pionir sa crvenilom. Ove godine ponovo posejan kukuruz, i kod komsije ima, a kod mene ne. Kako to pojma nemam, a ista njiva.
 
Broj ogleda je manji u odnosu na proslu godinu a ne verujem da ih je manje postavljeno, verovatno ima i onih koji zbog ekstremno losih prinosa nisu ni prikazani, sto je po meni nekorektno.Bas me zanima kakve ce rezultate prikazati druge kompanije posle ovakvih KWS-ovih.
 
KWS sejem od kada se pojavio i sejacu ga. Najbolje su se pokazali Luce i 3381 Luceta sam imao jedne godine da se Zmaj 143ka spusti niz duz 400m i krene nazad i na pola duzi digne poklopce na bunkeru. To je bilo na pocetku dok se seme uvozilo i nije se kod nas doradjivalo i pakovalo. Sada je lucetu malo opao standard ali zato se pojavio 3381 koji na nasem prostoru prednjaci. Ove godine sam ekspreimentisao i sa Kitty ali nije na jednoj njivi je bio odlican za ovu godinu dok je na drugoj nacisto podbacio iako je sejan u isti dan i ista agrotehnika
 
Proletos sam posejao 3381 5 Aprila i ne znam da li cu ga jos sejati podbacio tako da sam dobio oko 1000 kg/kj
Sa istom agrotehnikom Dkc 5276 rodio je 2500 kg/kj i Dkc 5783 4500 kg/kj
 
Kod nas ko je imao bilo koji hibrid oko 2t po jutru ove godine je bio rekorder. Ja sam imao Kitty oko 1,8t na jutro i pioneer f38 2,5t po jutru na jednoj njivi a bilo je njiva gde nisam imao nista vec je radio tarup
 
Bas gledam ovaj katalog, i cudim se kako sam zaboravio na kws 3381, i vidim da je u katalogu Srbija bez Kosova. Tako da od mene,hvala lepo, dovidjenja. Izvinite sto sam umesao politiku....
 
Ja sam imao ogled KWS-a na 5 kj.Ukupan rod na toj parceli je bio 2000kg.Ali opet na drugom kraju atara sam imao 3500 po kj. to nije bio ogled.Sejacu ga i sledece prolece i to korimbos,kradas i 3381.
 
Kod mene kws slabo zadnje 2 godine po pricama ljudi,niko ga ne seje vise....,malaksalo@ jel u donjem polju 3.5t po k.j?
 
Nazad
Vrh