KWS hibridi

nije podgoreo,jos uvek je zelen,ali su mu listovi uvijeni,cak se ni nocu ne odmota.polako gubi boju sada je svetlo zelen,nema metlicu nema klip.visina mu je malo ispod prosecne.sejan je od 02.04 do 05.04
neboj se dokle god nije izbacijo metlicu ima nade za njega, kako sada izgleda posle kise?
 
nije podgoreo,jos uvek je zelen,ali su mu listovi uvijeni,cak se ni nocu ne odmota.polako gubi boju sada je svetlo zelen,nema metlicu nema klip.visina mu je malo ispod prosecne.sejan je od 02.04 do 05.04
Vlado sta se desava sa kermesom,kako je reagovao posle kise? Da li je izbacio metlicu,pitam,posto sam upucen u tvoju situaciju
 
slika068.jpg
[/IMG]

Evo ga moj kws 3381,sejan 27.04,na 23 cm,klipovi su brani zaredom,na ovratinama ima i manji od ovog desno skroz,samo sto su pocele ptice da ga napadaju,za sada sam zadovoljan...
 
kombajn ce doneti zakljucak. krabas se prvi osusio,pako i 3381 su se drzali skoro podjednako svo vreme

- - - - - - - - - -

moderator zadovoljan sa odgovorom?
 
mislim da je fotografija sama po sebi interesantna

- - - - - - - - - -

breg003.jpg


- - - - - - - - - -

to je ta parcela ali iz malo drugacijeg ugla

- - - - - - - - - -

vidi se razlika,gde je peskovitija zemlja (donji deo) sva tri hibrida su pregorela
 
Da, vidi se, sto bi se reklo, ko iz aviona.
Iz nekog apsurdnog razloga, mnogi kod nas tu recenicu koriste da naglase jasnocu.
 
Danas sam bio na ogledu KWS-ovih hibrida kukuruza (ogled se nalazi izmedju Lacarka i Martinaca) kukuruzi izgledaju za sada veoma lepo sejani su 5.05. predusev repa bilo je prisutno pored tv. i nekoliko clanova foruma!
Bio sam i ja na ovom ogledu, a ova tvrdnja >kukuruzi izgledaju za sada veoma lepo< nije realna.Lepo izgledaju samo 5m od puta, adalje u njivi nema ni jednog klipa.

- - - - - - - - - -

Ovo je moj 3381 posejan 04.o4
 
moj kermens otisao u silazu bez klipa!katastrofa mislim da u moju njivu vise kws nema sta da trazi
 
Nije Vlado do hibrida. Isti slucaj imam i ja. Nas problem je upravo taj sto smo posejali od 1-10 Aprila. Znam neke parcele koje su posejane krajem Aprila ili pocetkom Maja koje su fenomenalne, prosto da ne poverujes. Ali jbg nikad ne mozes biti pametan i predvideti sve unapred.
 
danas zavrsio berbu 3381 s obzirom na godinu i tropske ulove extra zadovoljan priinosom,procena po cardaku cca 3500 kg suvog zrna po Ha na crnom pesku koji u najboljim godinama daje max 7000kg/ Ha
zadovooljan zato sto imam na srecu jednu malu njivu koja je I klasa zemljista koje cu da tarupiram a i tu nije bilo KWS seme nazalost

29wsk82.jpg



xpmyyg.jpg
 
Nazad
Vrh