KWS hibridi

nije podgoreo,jos uvek je zelen,ali su mu listovi uvijeni,cak se ni nocu ne odmota.polako gubi boju sada je svetlo zelen,nema metlicu nema klip.visina mu je malo ispod prosecne.sejan je od 02.04 do 05.04
na koju gustinu je sejan?
 
@vlado77,zar mislis da i ako padne kisa nece biti prinosa..
neverujem mislim da je za njega kisa zakasnila,nazalost

---------- Poruka napisana u 12:22 ---------- Prethodna poruka je at 12:20 ----------

nisam vam jos rekao da sam pre zatvaranja redova folijarno prehranio slavolom,bio je najlepsi kukuruz u ataru
 
Ja sam isto imao lose iskustvo sa kermesom pre par godina jako je los bio, sejao sam i luce dok je bilo uvozno seme i 3381 prethodne dve godine i zadovoljan sam. Ove godine sam posejao Kitty pa cemo videti kako ce se pokazati, ali od KWSa se ne odustaje:osmeh:
 
Prvo posejao Kity ali seme nije valjalo ( nije niklo ni 10% , navodno prepakovano od prosle godine klijavost 92% ali mu je enegrija slaba )
Dobio novo seme 3381 ali po svoj prilici necu imati ni klipica sa te njive (suša odradila svoje )
 
Kod mene je Kitty probio koru debelu 3-4 cm a tvrdu kao kamen, mislio sam da nema sanse da nikne, kad sam se vratio za par dana ano niklo preko 80%, ne izgleda za sad lose u resavanju je jos tera po jedan negde i dva klipa al da se pali pali se dobro. Sreca malo u ovo zahladjenje pa ga ne suri vise onoliko a i neku kisu javljaju 3 dana pa mozda i bude nesto od kukuruza

---------- Poruka napisana u 12:04 ---------- Prethodna poruka je at 12:01 ----------

Na jednoj njivi kitty kao da ne oseti ovu susu, sve je ista agrotehnika ali je zemlja malo drugacija, uopste se ne pali list a tera svaka stabljika po dva lepa klipa
 
Kod mene Mikado se dobro drzi tera klip redovne velicine oplodnja 99%,jos ako se dobro pokaze u branju sledece godine ce kod mene uzeti veci deo u proizvodnji.
 
KWS Kermes
fotografija02801.jpg
Za sada izgleda dosta dobro,ali je posejan u delu polja koji je dosta zarazen crvenilom tako da videcemo kako ce da bude.
fotografija02811.jpg
 
KWS Kermes
fotografija02801.jpg
Za sada izgleda dosta dobro,ali je posejan u delu polja koji je dosta zarazen crvenilom tako da videcemo kako ce da bude.
fotografija02811.jpg
Jel si siguran da je ovo Kermess? Meni koji ga sejem 7-8 godina nikada nije bio ovakav u ovom periodu,mislim na duzinu klipa iskljucivo i na obim...Uglavnom je malo kraci i duplo deblji nego ovaj na slici od 18-22 reda zrna,ali moguce je da slika vara...
 
Siguran 100%.I ja ga sejem redovno bar 10-ak lanaca i retko kad bude isti.
OK druze,ucini mi se na prvi pogled kao neki ZP ili tako nesto sa dugackim klipom...Kermess barem meni nikada nije bio specijalno dugacak ali zato 1000 zrna iz klip kao iz sale...Bice super taj tvoj kukuruz,Kermess uvek saceka kisu i bude najbolji!
 
Daj boze da bude tako,pogledaj u temi kukuruz postavio sam slike 2 njive od mene,krece crvenilo.
 
Na moje nagovaranje drug poseje 12 redova 3381 čisto da proba, pre par dana sam isao da ga vidim, svaka stabljika ima po jedan lep klip, pun zrna do vrha i eno ga već zori. Drugar kuka kako mu se nesto ne sviđa a kada sam mu ja ponudio moja 4 jutra pionira za tih 12 redova samo se nasmejao i rekao nema sanse. Sejani su skoro na istoj zemlji i u isto vreme uz istu agrotehniku i kod mene na 4 jutra pionira f38 nece biti 1 trotonka klipa ako bude i toliko
 
KWS 3381 klipovi su poredjani po velicini a to je od dolje pa prema bregu, 14-16 redova 30-37 zrna u redu sklop oko 60.000 biljaka ja super zadovoljan

21ce33n.jpg


j7t2tf.jpg


10o0m1g.jpg
 
Dali je neko sejao GREKALE?
Sejao ga ja 2 godine extra je i sledece cu sigurno_Ove godine ubacio KWS Korimboss i on je dobar poput Kermessa...Grecale sam izbacio posto je kasniji cak od Kermessa ne puno ali 2-3 dana ali je izuzetan hibrid...Dogodine KWS Kermes,Korimbos,Grecale i mozda DKC 6120 ako izgura kako treba ovu godinu!
 
LUCE ispljuvao sam ga jer je na parceli koju sam rano sadio jako lose nikao ,izgleda da ne voli hladnu zemlju,parcelu koju sam zadnju sadio dobro je nikao i patio se za vreme kanikule jer je njiva tik pored kanala a kanal suv ko barut,mislio sam da nece biti nista, medjutim biljka nije visoka ,tanka ali svaka ima klip,kakav je takav je al ga ima

157ja6r.jpg
 
Nazad
Vrh