Kverneland plugovi

Svaka cast odlican je. Svidjaju mi se visoki i siroki predpluznjaci. Imaju cudne materijale pa to se tako sporo trosi cudo jedno. Daske ce izdrzati 7-8 godina ko od sale, mozda 10.
 
Ovako izgleda trobrazd moj,,zanima me jel ima nako taki posto sam ga kupio pre par nedelja.
moj je trobrazd a ovu sliku sam naso isti su
- - - - - - - - - -

10ypgzc.jpg


- - - - - - - - - -

Konacno sam nalepio sliku posle 100 pokusaja ,jel ima neko takav plug ikako se pokazo.
 
Poslednja izmena:
Ovaj plug nije za duboko oranje , sto se vidi sa ovog snimka. Vidimo da njiva nije bila obradjena , a plug silazi do nekih 22cm , a to nije dovoljno da bi se ova njiva lepo poorala.
 
Inace ovaj plug je izuzetno dobaz , ima ga jedan lik u moje selo , vuce 3 brazde sa Rakovicom 65. Samo sto ne moze duboko da ore.
 
Ja i neplaniram dublje od 25 cm posto kod nas na oko 30cm.pocne da izbaciva zutu zemju. Ma kupljen je a sad valda ce posluziti.Kad kazes da ga vuce rakovic 65, ja sa rusom952 nebi trebo da razmisljam.
 
Kad je plug konstruisan i predvidjen za odredjenu dubinu ,i onda kad prekoracimo tu dubinu , onda nije vise to-to. To znam iz iskustva , jer je moj brat uvezo jedan obrtac star mozda 50god. Taj plug je imao lepo uvijene daske i do odredjene dubine plug je neverovatno lepo orao i prevrtao zemlju , takodje Rakovica se izrala snjim, ali kad bismo pokusavali da idemo na dubinu od 30cm , traktor vise ga nije mogao vuci.
 
Ovaj ćeš čak lako voći i na 30 cm. zato što je daska skroz nazad pružena ali će zemlja ako nije rastresita popeti se na dasku kao kod ovod dečka sa fiatom.
 
Evo jednog starog pluga Kverneland sto planiram da remontujem ali neznam dali se isplati
24vsmzc.jpg

Koristim ovaj tip pluga, doduše moj je u boljem stanju.
Interesuje me:1, da li neko koristi pretplužnjake na njemu, i kakva su iskustva?
2, da li neko pravi pretplužnjake za ovaj plug u srbiji, ili moram da tražim polovno il nov u inostranstvu?
 
Nazad
Vrh