Kverneland plugovi

Po onome sto sam ja video nisu pogresili. Gledao sam u radu Vogel Noot x1050 4 brazde obrtac, kupljen u jesen 2011 i Kverneland iz 2000te (+- 2 godine) isto sa 4 brazde obrtac. Vuku ih MTZ 1221. Sa vogelom ide stepen sporije traktor. Vizuelno oranje Kvernelanda je savrseno, ne moguce je poznati brazde - koliko dobro slaze. Neko ce reci zemlja, podesenost pluga - ok mozda ima i toga, ali ima i po PLUGA.
 
Mož' biti da sam ja lud,ali mi nikako nije jasno šta tu košta 20 000+pdv. Ajd' da je neka mašina da bere,vrše,presuje pa da ima i nekih delova (osovina,zupčanika,ležajeva), pa da razumem.
 
Niko ne spori da je to vrhunski plug, naprotiv. Samo meni nikako ne idu u glavu visoke cene plugova (a i ostalih priključnih mašina) u poređenju sa cenama traktora. Koja tehnologija je potrebna za proizvodnju traktora a koja za proizvodnju pluga. Šta na plugu ima tako sofisticirano i precizno za izradu da makar prismrdi izradi npr. diferencijala, a opet košta skoro k'o pola odgovarajućeg traktora za taj plug?
 
Plug je koštao 20000 sa PDV-om, a što e tiče njegovog oranja, nemože da se poredi ni sa nekim boljim plugom a ne sa IMT-om... A i slažem se da je cena velika u odnosu na neke druge priključke, ali kvalitet i ime se plaćaju...
 
morate da shvatite da takvi plugovi nisu roba široke potrošnje i da brendovi kao što je Kverneland ne izbacuju i prodaju hiljade komada plugova recimo mjesečno da bi mogli da prodaju svoj proizvod 10-20% skuplje nego što ih košta proizvodnja . NJihova izlazna cijena je vjerovatno par stotina procenata viša nego što ih košta a da nije tako davno bi mogli da stave katanac na kapiju.
 
Prosle jeseni kad je bila ekstremna susa i kad su uslovi oranja bili katastrofalni,nisam cuo da je nekom puk'o kverneland dok je kod ostalih bilo cepanje plugova na dva dela.. :sta:
Moj bata u sremu prosle godine polomi i iskrivi tri pluga,novog Vogela,IMT 757 i neki svapski i neznam koji je i nakraju sve uzora bez problema sa Leskovackim Lemindom.Nema tu nekog pravila.
Uspeo sam da mu spasem 757 ali jedva,a ove nisam ni pokusavao,Vogel u garanciji,a stranac se sav uvrno.
Jeste da nije tema o Vogelu ali mi ono sumljivo da je onako sklepan,jos se juri sa garancijom,u procesu su kao Paja Trosak:haha:
 
Ljudi kupuju ono zasta imaju pare, pa tako neko kupi punta a neko mercedesa.
Kverneland plugovi vam donose pre svega vrhunski kvalitet jedinstven u svetu, a pored toga i znacajnu ustedu u gorivu jer to obezbedjuju svojim performansama.
Samo onaj ko je koristio kverneland plug zna o cemu je sve ova renomirana firma vodila racuna.
Ako se jednog dana vratim oranju, a mislim da necu, onda ce moj izbor ponovo biti kverneland.
 
Prosle jeseni kad je bila ekstremna susa i kad su uslovi oranja bili katastrofalni,nisam cuo da je nekom puk'o kverneland dok je kod ostalih bilo cepanje plugova na dva dela.. :sta:
Onda nisi dobro cuo moji drugovi su prosle godine cetvorobraznog prevrtaca kvernelanda tolko pokidali da vise nije bilo mesta za varenje i nakraju vise nije mogao ni da se obrce pa su orali kao sa ravnjakom a vuku ga sa dzondirom 4755,a zadruga S.Kovacevic sedmobraznog prevrtaca kvernelanda su isto kidali i lomili dnevno bar jednom i na kraju su napravili ravnjaka jer ni taj se vise nije mogao obrtati od silnih varenja i lomova i nekoga su ove godine usrecili posto su ga prodali,a vukli ga sa clasom od 330ks.A ja sam prosle jeseni se naorao sa IMT 5106+trobrazni 757 i jedino mi se slomila dva pera na deflektorima a krljao sam ga u dubinu koliko je god moglo!
 
Verujem mi da sam dobro cuo a i video svasta,ne pisem nista napamet.Sve ima svoju granicu izdrzljivosti pogotovo masine po zadrugama! :ppozdrav:
 
Tomo.Ako su jednom dnevno kidali sedmobrazni pr. KVER. onda su oni za streljacki vod. Ko ih drzi u firmi .Ili je onaj sto im je naredio da idu u takve uslove.
 
moj kverneland koji je to tip daske , i kolko kod vas koštaju raonici plazevi i ostali potrošni materijal neke srednje cijene

P1010377.jpg


P1010378.jpg
 
Kverneland 150B

fotografija0273u.jpg

fotografija0274.jpg

Danas su bili da ga puste u rad, ali nisam slikao. Ove slike su od ranije.
 
Bane lep plug nego mi nije jasno šta su puštali u rad ?
Za cenu ne smem pitati sigurno 5000 skuplji od VN u tom rangu (mislim na veličinu kvalitet ne dovodim u pitanje).
 
Nazad
Vrh