Kupus -- opšta tema

Evo da javim sta sam odradio u apoteci su mi dali prihranu zvanu Elit i tretirao sam sa 2 l na nekih 300 l vode.Zatim sam juce pred kisu bacio 100 kg Yara Complex i 100 KG Emtek Kan umesano.Trebalo bi da se ponovi taj Elit na 7 dana.Kisa je bila solidna mada verovatno cu i zalivati u Utorak-Sredu vestackom kisom i to mu je to od mene.Nadam se nekakvim glavicama pa makar bile i 1 do 1.5 kg
 
Pa drugar natovario na kamion od 10t po 57din...Kod nas na kapiji 70 i nema ga dosta. Niko ne kuka da je skup. Samo dajjjjj
 
Pozdrav sadio bih kupus prvi put ove godine pa me interesuje rasad da li se radi isto kao rasad duvana u kontejnerima na vodi ili postoji neka druga tehnika.?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav sadio bih kupus prvi put ove godine pa me interesuje rasad da li se radi isto kao rasad duvana u kontejnerima na vodi ili postoji neka druga tehnika.?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Moze i tako,ali je bolji rasad iz kontejnera 104 ka,mada moze da se odradi i u stiroporu 209

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Interesuje me da li se i sisa kao duvan ili ne? I mi seme duvana ne zatrpavamo u kontejneru da li i kupus isto tako?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav ljudi,imali smo u planu ove godine da zasadimo kupus na placu iza kuce ali ja ne razmisljajuci oprskam travu herbicidima za kukuruz(mezotrion,terbutilazin,niko i rimxulfuron).u uputstvima preparata nigde ne pise konkretno za kupus da li se sme ili ne sejati posle ove hemije.Da li neko ima iskustva?da preorem ili mozda da zalivam do besvesti?
 
Ima li neko iskustva sa Dervinolom pre sađenja kupusa? Koliko ide i koliko pre treba prskati...
 
Ja ga prvi put koristim.
Ove godine stavio 3 litre na hektar.
Inače za teške zemlje ide do 4 treba ga unjeti 2 do 5 cm u zemlju.
 
Imam već jedan posađen, ali je njiva zaražena lozarom(poponcem) i sad treba jednu turu da posadim kupusa i karfiola, i jednu sad sejem za kasnije. Zavisi od sorte do sorte, koliko mu dana treba do seče. A i od godine nekad bolje prođeš sa ranijim nekad onaj što kasno stigne. Tako da sam rešila da ga imam stalno, pa što ne ide pretanjiramo. Zađubriće zemlju i očistiti od trave(jeftinije od đubriva)...
 
Nazad
Vrh