Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Један од највећих купаца наше купине је немачки др.еткер он ће платити смрзнуту ,9 е. Па рачунајте. Једини наш спас је удруживање. Проблем цене су финансије,нико нема лову,хладњачари су пукли што показује цена малине.држава дере за струју. Маркети плаћају робу и на годину дана одложено. Нисам песимиста него сам реалан. Дај боже да буде добра цена. Али по мојој процени цена ће бити од 50 до 80 дин. Ако се удружимо и скупимо количину дуплирамо цену. Али више држава не стоји иза нас већ против нас. Ми сами морамо да ризикујемо а ако успемо држава ће нам узети паре. А ако пукнемо ваљаћемо се у бари.
 
Pa ti napisa pre dan,dva da ce cena biti 80din,kako to da odjednom pade na 15-18,kakve ti informacije imas!!!

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Bas bratac,samo bre lupaju,nece se znati nista sve dok nepocne berba,pa posle toga jos jedno sedam dana dok se izdogovaraju za cenu,kao i kod maline ista prica

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Bas bratac,samo bre lupaju,nece se znati nista sve dok nepocne berba,pa posle toga jos jedno sedam dana dok se izdogovaraju za cenu,kao i kod maline ista prica

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Samo nzm ko bi je brao po toj ceni,kada se beraci placaju 20din po kilogramu,jedino da doplacujemo

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nemoj tako prijatelju,hihiiih,najbolje je da damo dzabe i da doplatimo,bar tih 15din

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Xsale,
Prodaja na "otvoreno" samo je u prilog hladnjacarima u pregovaranju i formiranju cene. Kad mi proizvodjaci pristajemo da nekih 15-tak dana dovozimo kupinu ne znajuci joj cenu, sta se tu mnogo menja kad cenu saznamo?
Kupine, prema mojim saznanjima nema, zima, mrazevi i losa proslogodisnja cena su uzele svoj danak -mnogi nisu prosle godine kupinu zastitili, djubrili, itd.a sve to pored mraza ce dovesti do prepolovljene proizvodnje u odnosu na proslu godini. Leto ce biti pakleno, kvalitet kupine daleko bolji od prosle godine, mislim da ce hladnjacari krenuti sa stidljivih 80din i da ce sa vrucinom rasti i cena. Ja konketno necu imati vise od 40%proslogodisnjeg roda.
 
Predlagao je jedan kolega na temi o malinama,a ja sada predlazem ovde, da im vratimo po 10 dinara od prosle godine,jer eto sada je prodaju jedva po 80,a platili je po 30 prosle godine.
I pored toga da im svako od nas pomogne nesto oko kuce,ili oko hladnjace ako ima potrebe za time.
Nego lepo mi svi da upakujemo rusu u pakovanja od po 250 grama, i da ga sacekamo jedno mesec dana za pare.
Posten je to covek i dobar domacin.
 
Xsale,
Prodaja na "otvoreno" samo je u prilog hladnjacarima u pregovaranju i formiranju cene. Kad mi proizvodjaci pristajemo da nekih 15-tak dana dovozimo kupinu ne znajuci joj cenu, sta se tu mnogo menja kad cenu saznamo?
Kupine, prema mojim saznanjima nema, zima, mrazevi i losa proslogodisnja cena su uzele svoj danak -mnogi nisu prosle godine kupinu zastitili, djubrili, itd.a sve to pored mraza ce dovesti do prepolovljene proizvodnje u odnosu na proslu godini. Leto ce biti pakleno, kvalitet kupine daleko bolji od prosle godine, mislim da ce hladnjacari krenuti sa stidljivih 80din i da ce sa vrucinom rasti i cena. Ja konketno necu imati vise od 40%proslogodisnjeg roda.


Kad krene sa 80 uvek ide gore,kad krene sa 50 ili pre sa pola eura uvek ode dole.
 
Vidim neka gospodja izbacila post na FB da je u Guci istaknuta cena kupine 25din,inace loh nes,ako je tako ugasili smo ga i ove godine

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Predlagao je jedan kolega na temi o malinama,a ja sada predlazem ovde, da im vratimo po 10 dinara od prosle godine,jer eto sada je prodaju jedva po 80,a platili je po 30 prosle godine.
I pored toga da im svako od nas pomogne nesto oko kuce,ili oko hladnjace ako ima potrebe za time.
Nego lepo mi svi da upakujemo rusu u pakovanja od po 250 grama, i da ga sacekamo jedno mesec dana za pare.
Posten je to covek i dobar domacin.

Usvaja se,treba pomoći ljudima u nevolji
 
kod mene se suska da ispod 60 nece sigurno,e sad bolje da pricekamo jos 10dana krece sigurno berba u mom kraju,danas gornje sve sprzene upeklo ga skroz,ako ovako nastavi davace oni kintu ali nece imati sta da otkupe
 
Ја сам реко да се удружимо имам купца у русији плаћа 150 дин и тражи 700т. Свеже. Ско неко има бољу понуду нек се јави. 200 т лох нес у паковањима од 500г и 500 т. Разне сорте за воћни јогурт исто свеже јер неће више да купују смрзнуту увљују им лед и трулеж оће сами да замрзавају.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh