Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice dobro nadamo se bar za loh nes se ne sekiram druge i nemam u fazi su trsenja

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
pa samo loh nes za sada se bere ostalo na cekanju,mada ako nastavi ovako da przi krenuce ranije nego prosle god
 
Купил данас смрзнтуту по 80 све спаковано за извоз значи свежа макс 60-70. Кинескс смрзнута иде по $ поледајте на алибаба.
 
Prošle godine sam se lično uverio u hladnjaču mog otkupljivača da je ostalo neprodate kupine i to podosta,cena je bila loša baš kao što je slučaj sa malinom ove godine. Ove godine kupine u hladnjačama nema ni za lek,po rečima mog otkupljivača izvozna cena je od početka godine bila u stalnom porastu. Na osnovu ovoga bi trebalo da i cena bude solidna ove godine. Ako opet bude katastrofe odoše zasadi a to ne odgovara nikom.

- - - - - - - - - -

Oglasilo se ministarstvo preko medija,kažu da će kupina ove godine imati mnogo veću cenu nego proteklih godina,veruje li ko našim "ISKRENIM" političarima
 
Купил данас смрзнтуту по 80 све спаковано за извоз значи свежа макс 60-70. Кинескс смрзнута иде по $ поледајте на алибаба.

Pa super, Odlicno sto si to napisao. Taj je kupinu otkupio prosle godine po 30 dinara a sada je prodaje po 80. Prazni hladnjacu a ti mu pomazes da nam obara cenu, koliko ces uspeti videcemo. :osmeh:
 
Нас десет да се удружимо ко има лохнес и свако да да по 2 т за један дан.напунимо шлепер свеже иде за русију ,плаћају после 15 дана али 150. Овако видећемо сатраће нас и наш рад. Јесте ризик ал бар знаш зата се мучиш.
 
I treba da bude,malinari se nisu sekirali prošle godine za cenu kupine kada je bila 30 din nego su zadovoljno trljali šake,ove godine je naš red da i mi malo zaradimo koju paru

- - - - - - - - - -

Realna cena kupine je od 100-120 din,ne vidim zašto se uopšte poredi sa malinom.
 
По пола киле паковање,јуче сам набро килу,мерио сам их 7г комад.кап по кап ,фертизација. Овде сви сањају,купине ће бити 50-60. Дин/кг

- - - - - - - - - -

То је пропаст смрзнуту продати по 80 и ако је купио по 30. Трошкови хлађења су велики. Тај је пуко ,зато нам ове године неће ни то дати.
 
Xsale, imas li kakvih informacija za cenu?
Rus- neozbiljno je pricati o cenu jednog nabranog kilograma, kao i iznositi pesimisticeke stavove po pitanju cene, a pri tome da je ta cena ekonomski opravdana. Evo, ako je ta cena, ja ne berem, odnosno ja, moji ukucani i radnici je necemo brati. Brati dnevno 2t loh nesa znaci imati najmanje 6ha u punom rodu.
 
Poslednja izmena:
Za cenu se nece nista znati dok ne krenu svi krajevi da beru.Kupina od prosle godine i kupina od ove godine su sasvim nesto drugo,ako se ostvare prognoze vremena za jul i avgust.Prema tome ce biti i placeno razlicito.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh