Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cek bre RUS, cas otkupljujes, cas prodajes, cas rusima, cas po pijaci, jedne kisele, tvoje slatke- bolje od jagode, jes ti siguran da kupinu gajis? :haha:
 
Imali ko kakvu informaciju o pocetnoj ceni,niko zivi nista nezna, nemogu da shvatim da hladnjace nemaju pocetnu cenu a hoce da otkupljuju neki proizvod, strasno.
 
Jos uvek se nagadja,juce se cula vest da ce cacanka biti 40 dinara,a tonfree 70 dinara,sve jos uvek neizvesno_Ono sto je sigurno,malopre sam predao 20 kg lohnesa (cancici)po 230 dinara i odmah isplacen.Dao sam i 10 kg rinfuz,naravno ne zna se cena
 
Cek bre RUS, cas otkupljujes, cas prodajes, cas rusima, cas po pijaci, jedne kisele, tvoje slatke- bolje od jagode, jes ti siguran da kupinu gajis? :haha:

Ја сам реко да се удружимо па да заједно ородамо русима јер њима треба пуно а и олаћају боље од шваба који нас упропастише с ценом. Само колко видим од удруживања нема ништа па ми тако и није жао што их хладњачари деру. Овде је филозофија само комшији да цркне крава а са таквом филозофијом смо доживели да су нам свима цркле краве па сад једемо бразилску говедину и свињетину којој је истекао рок у еу. Исто је и са купинама. Сам имам 3000 садница купуне хтео сам што боље да их продам нашо сам купца у русији али он тражи 700т ја то сам не могу да испоручим. А овде су сви против свих и свако гледа себе а то је примитивизам и простаклук виши степен је удруживање и поверење једне у друге. Ја за сад недам умхладњачу јер да предајем робу а да незнам по којој цени је сулудо.
 
A... da je vise da neko izbaci cenu...Nikad nije bilo ovolikog nagadjanja...Izbacio ovaj cenu izbacio onaj...od 15 pa 18 pa 40-50-60 pa 80-90 pa 120-130...na facebook predaju i preko 200 pojedinci...kao...Mislim vise nagadjanja...neko ce na kraju sigurno pogoditi...

p.s. ko ima vecu povrsinu zna da je 10 dinara veeeelika razlika gore-dole
 
Očekujem da neće biti ko prošle godine. Otkupljivač mi reče početna 50 kraj 80,nadam se da greši.
 
Rauch cena je 40 din,neko je izneo dezinformaciju za njih da je početna 80 a ja je preneo. Izvinjavam se forumašima na netačnoj informaciji
 
Pa jel i to sigurno,oni imaju otkup blizu mene a nemaju cenu.Jesi li ti bese pisao da si zvao Krops?
 
Braco udruzi mo se imam ugovor sa ruskom firmom na 2e. Ja nemam toliko kupina treba 700 t. Placanje za 20 dana. Mora da bude prva klasa pakovana u kontejnere od pola kg pa u kutije bez pesticida. Mora da se finansira i transport al nije ukljucen u cenu.i moraju da se finansiraju kontejneri i kutije. Sve sveze odma u sleper. Drugi sleper ide kad plate prvi. Itd.
 
Ista priča svake godine. Počela je berba ranih sorti kupina, a još se nezna cena. To govori samo jedno. Opipava se puls proizvođača, tj. koliko nisku cenu mogu da podnesu. Prošle i ove godine su se hladnjačari čvrsto udružili i kupinari nadrljaše, a ove godine malinari. Mi smo sledeći za ovu godinu. Prošlogodišnji rod kupine su izvozili na 180-200 din, pa vi sada vidite koliko smo prevareni i koliko su uspeli da nam podvale.Pokušaće i ove godine, a da li će uspeti zavisi od nas. To što je Krops izašao sa akontnom cenom od 80 din jeste tačno, ali mogu i da je promene. Drugo treba znati šta je akontna cena, to nije početna cena, nije ni najniža, već nešo slično garantovanoj najvišoj ceni po kojoj će se isplatiti celokupni rod, tj. otkup.
Koliko god sam apelovao na proizvođače kupina prošle godine da se udružujemo, ništa od toga. Opet ove godine nemamo dovoljno jaku organizaciju koja pokriva celu Srbiju. Nemamo čak ni udruženja po svim opštinama, što je preduslov.
Zato opet apelujem, napravite udruženja po opštinama, to ne košta, a onda ćemo drugačije da razgovaramo i delujemo.
 
Da li to može pomoći? Malinari imaju udruženja pa opet ništa[/QUOTE

A šta drugo da radimo, od kukanja nema vajde. Moje udruženje je član asocijacije Malinari Srbije, gde ima članova proizvođača kupina iz cele Srbije, ali ne dovoljno. potrebno je da svi proizvođači budu u udruženjima, udruženja naprave asocijaciju i nastupaju i deluju jedinstveno.Pregovaraju sa hladnjačarima, sa vladom, daju robu ili ne daju. Kada bi svi proizvođači bili jedinstveni drugačije bi se razgovaralo. ali dotle je dug i težak put. A što se malinara tiče, još uvek se ne predaju, pričaće se još o ceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh