Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel gledao neko emisiju znanje imanje 02.07.2017 čuo sam da je neki hladnjačar spominjao cenu kupine čačan.30 ostale 40 din,može li neko da potvrdi ili demantuje takvu tvrdnju. Emisije još nema na yutubu
 
Jeste,ja mislim da je iz Ljubovije,kao ima mnogo zaliha,hahah,oni ko da cuvaju malinu i kupinu a neprodaju,koga lazu vise

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Prošle godine su imali zalihe,ove nemaju,a ja kao i svi ostali nadam se nećemo je brati. Ionako im ne treba
 
Videcemo,nebi bilo lose da je tako,ja sad bio u hladnjaci oni jos neznaju cenu inace hladnjaca MASTER FRUITS

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Citao sam na fejsbuku u grupi malinari Srbije da je RAUCH takodje izasao sa akontnom cenom od 80 dinara,iako do ove godine nisu imali akontnu,vec samo dnevnu cenu.
Ako ima neko ko saradjuje sa njima neka potvrdi ili demantuje.
To nije losa cena za pocetak,ali verujem da mora to mnogo bolje u slucaju da se ostvare trenutne prognoze da je pred nama dugo susno leto.
 
Kako su nas prosle godine ojadili sa cenom ove ne bi smelo biti ispod 100 din...I ovako su je prosle jeseni mnogi proizvodjaci povadili...
 
Hladnjaca u Zalogovcima kod Varvarina izasla sa cenom od 140 din rinfuz,a 220 loh nes... Molio bih kolege sa te lokacije da provere informaciju.
 
Ja sam juce krenuo sa branjem, cene nema, a sve vise se prica o nekih zalosnih 40din. Prosle god.sam je dao dzabe i cekao za isplatu 8 meseci, nisam imao svoj prevoz, pa sam bio ogranicen izborom hladnjace. Sad imam svoj prevoz pa cu je vozim u Nis ako treba :)
 
Ја за сад продајем сам на пијаци већ 5 дан. Првих 50 кг продо по 400дин. Данас на пијаци панчево,кванташ,тражио 200 продо 10 кг. Не иде. Спуштам на 150. Данас на мало стојо на пијаци по 200 продо 15кг. Све лох нес у контејнерима по пола кила комад у просеку 7-8 г екстра слатки. Народ још не капира сви мисле да су киселе, мораш да даш свима да пробају. А плус кукају нема пара. Испод 200 недам на мало а на велико по 150.
 
Предао сам и једну малу количину у хладњсчу ,цена се не зна. Кажу нема интересовања, можда буде 20 дин.
 
Budeli i ove godine losa cena, vadim i bataljujem i poljoprivredu i ovu drzavu, odoh preko da berem jagode za pare a ne da punim dzepove ovim zelenasima i hohstaplerima za dzabe a naracun moje kicme.
 
Na forumu za maline je poznavalac prilika a ovde je rus ili je to isti čovek,najveća Hladnjača je izbacila cenu od 80 din i to je akontna,podsećam da je ista Hladnjača i u aprilu izbacila akontnu cenu maline 100 din,manje od toga biti neće a kome odgovara prošlogodišnja cena neka bere sam za te pare al u svom zasadu.
 
Jesu li izbacili cenu?ja neznam u čemu je poenta obaranja cena,a to da su provokatori,to je svima jasno

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ја сам делио џабе лох нес људима да пробају сад су схватили да је та купина лепша од јагоде и немогу да наберем колку имам потражњу по 150 дин,кг. Бојим се сад кад дођу ове киселе сорте све ће да упропасте јер се већина потрошача не разуме у купине.исто као што им продају полану малину као виламет а то нема везе једно с другим.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh