Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedno je sigurno, a to je da je nece biti kao prosle godine... A posto je moje ubedjenje da ponuda odredjuje cenu, onda bi trebala biti bolja cena.
 
Pozdrav kolege...Cujem da u Pozegi nude potpisivanje ugovora za cacanku na 80.din po kg...Ako ima neko iz tog kraja mogucnost da proveri informaciju bilo bi lepo...Inace mislim da je za ovu godinu kao posledica raznih faktora minimalna realna cena 100.din/kg/
 
Kad procenjujete da ce biti prvo branje Cacanske? Ranijih godina je bar kod mene bilo oko 12-13.jula, ova godina je "poranila", te mislim da ce biti jedno 10-tak dana ranije?
 
Pre 25.jula kod mene neće sigurno

- - - - - - - - - -

Nenad 30/06/2016 u 07:29 Odgovori
Sto se tako zavaravate pre pet min sam dobio tacnu informaciju da ce ici od 30-40 din i sigurno je tako.
Neko je prošle godine imao neverovatno precizne informacije...
 
Kad treba da se radi i ulaze cenaje lepa akad dodje branje veoma neprijatno iznenadjenje,kao sa malinom,cele zime od 200 do 280din.a sad 120 pa izvolite ne izlazite iz malinjaka i kupinjaka samo rad rad i na kraju nula
 
Podgorac, u pravu si , ali se za malinu od pocetka sezone pominjala niska cena i obistinilo se.Za kupinu se pominje da nije iskljuceno da ove godine ima istu cenu kao malina oko 120-130 dinara, a skoro da je izvesno da nece biti ispod 80 dinara.
 
Od otkupljivača koji mi je jesenas rekao da malina ove godine neće imati nikakvu cenu,isto mi je potvrdio i početkom aprila otprilike dvadesetak dana pre nego što je krops objavio cenu 100 din istu sam čuo i od njega,dobio sam informacije da će kupuina ići najverovatnije od 60-80 din,možda i preko zavisi od tržišta a da je i to dobra cena

- - - - - - - - - -

Slučajnost ili nešto drugo procenite sami
 
60 dinara sigurno nije dobra cena.
I to ne treba da mi kaze otkupljivac,nego znam i sam.
Narocito nije dobra uzimajuci u obzir katastrofalnu cenu od prosle godine.
Iskreno ne verujem da ce se igrati sa tom cenom,jer bi se broj kupinjaka drasticno smanjio,a to im sigurno ne ide u prilog.
 
Na novosadskom sajmu od ljudi sa berze se pominjala cena kupine od 130 din sa malom korekcijom + ili -

- - - - - - - - - -

Apsolutno se slažem,dve loše cene i odoše zasadi... Onda nema za njih,nisu oni ludi

- - - - - - - - - -

Bar se nadam
 
Имам понуду из Русије за Магнит,тражи се 70т купина прве класе,пакована по пола киле у пластичне контејнере па у папирне кутије. Само сорта лох нес. Плаћање за 14 дана. Потребни су сви папири и санитарни сертификат. Свежа. Цена 150дин. Ја имам око 10 т. Ако неко хоће да се прикључи нек се јави.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh