Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nameračili da zarade abnormalno a nas u minus naguraše već drugu godinu zaredom
 
I sta sad cacanka 35 do 45 a loh ness 230 da nije malo mnogo velika razlika(imam i jednu i drugu). Cist primer kako hladnjacari hoce da zarade a da nedodju na sud javnosti i ima da nam kazu sledece godine "eto vidite kupina je placena 230 sto inama se neisplati e ove godine ce biti 10 dinara da se povadimo"

- - - - - - - - - -

Sve je super samo mi je nerealna tolika razlika.

- - - - - - - - - -

I cacanka nije toliko losa kupina da joj bude tako mizerna cena a mislim da sve sto je ispod evra nama nije isplativo i rentabilno.
 
Jednostavno,prosle godine su skoro u celoj srbiji cenu cacanke i loh nesa placali oko 20 do 40 dinara ,a pretprosle loh nes je bio 120 din a cacanka 100 ovde. sad je fora sto loh nesa slabo ko ima ,i loh nes je unisten od mraza u velikoj meri,i to je samo `pustena buba` da je loh nes placen,placen je jer ga skoro uopste nema. 4 eura drzavi ove godine placaju kupinu a 5 eura loh nes,tornfre ne znam cenu. a nama placaju 25 centi,ironicno koliko je zalosno.

cena loh nesa ove godine je samo minimalno opravdanje da mogu da kazu da je srednja cena kupine 110 dinara ,sto je presmesno i jos jedna bitna stavka
CILJ IM JE DA SE SAD SVI NAVUCEMO NA LOH NES,SVI DA ZASADIMO I DA UDJEMO U HIPERPRODUKCIJU ,I KAD NAM DODJE NA ROD SVIMA LOH NES KOJI JE 5 EURA ,ONDA CE NAM GA ONI PLACATI 20 CENTI I TO JE FORA,ONI RAZMISLJAJU UNAPRED KAKO SEBI DZEPOVE DA PUNE,I TO JE MANIPULACIJA. NE NASEDAJTE I SHVATITE DA HIPERPRODUKCIJA UBIJA CENU, TO JE SLUCAJ SA MALINOM,A TEK CE SE SLEDECE GODINE TO OSETITI.
NE DOZVOLITE IM DA IM ZA 2 GODINE PRODAJTE PRVU KLASU LOH NES KUPINE PO 20 DINARA I SEBE UNAKAZITE A NJIMA NAPUNITE I DZEPOVE I SLAMARICE.

DRZITE SE BRACO I PAZITE SE MANIPULACIJA I ODLICNO SKOVANIH PLANOVA PREVARE KOJE NAM PLASIRAJU
 
Razmisljam da pronadjem neki recept i pravim vino od kupine, prodace se valjda a i popice se nesto.

- - - - - - - - - -

Bolje nego da je dajem po 35-45 dinara.Poljoprivreda ti je castan posao i human(hranis i radnike i neradnike) a kad krenes da prodas svoj proizvod onda te pocnu jahati i ucenjivati svi oni sto ih hranis bilo da je to slucaj sa(prasicima, sljivama, malinama, kupinama, kukuruzom, psenicom, krompirom).
 
Bas tako Knez.
Od maline napravis slatko i sok,od kupine vino, slatko i sok,odes u borovnice neki dan pa i od njih napravis slatko i sok.
Kopaonik ti je blizu,zakupis tezgu preko zime, i eto dobre zarade.
 
Malo manje nervoze ljudi. 2013 je krenulo sa 50 din pa je doguralo do 175. Sada nas zezaju zbog male količine, videćete kako će da se prepucavaju kada krene cacanka. Pozdrav svima .
 
2016 krenuli sa 40 pa dogurali do 20...

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Sveza kupina Berlin na malo 17e na veliko 8e. Moskva na veliko 8e na malo 15e.

Ako je ovo tacno,tu je odgovor zasto je loh nes 230 dinara.A i pre neko vece sam licno cuo kad su pitali hladnjacara kako moze da plati 230 din,kaze sto da ne mogu ,platim 2 evra,prodam Rusima po 3 evra,nemam troskove skladistenja,zamrzavanja,odmah ide u sleper.
A loh nesa ima sve vise to je tacno,i onaj ko nju ima lepo ce proci,samo je ovih dana za 1 klasu trebalo mnooooogooo vode.Meni prilicno izgorela,al to je moj problem sto sam zakanio sa navodnjavanjem.
Samo slep covek ne vidi da ce trziste eliminisati cacanku,i samo "ludak" po meni ce sada saditi cacanku.
Trziste trazi loh nes kao svezu,u buducnosti loh tay koja sazreva 10 dana ranije od loh nesa,a za zamrzavanje cester.
 
Evo i ja da se ukljucim posto se mnogima nesvidja cena loh nesa ,prvo loh nes ide za svezu potrosnju ne za zamrzavanje i normalno je da ima vecu cenu ali to neznaci da se bere sve i svasta,taj loh nes nesme da ima ni jednu crvenu tacku znaci mora da bude A klasa ,sve ove stare sorte su proslost kao sto je proslost i prokontus od jagode menja se vreme sve vise se trazi roba za svezu potrosnju i ona ce uvek imati vecu cenu od one koja ide za zamrzavanje.
 
Cacanka je zakon...A svako bira sta ce da sadi,bez uvrede...Pozdrav...cena 40.din...sramota...
 
U tuđega tatka...
Čačanka ima svojih prednosti i mana kao i strane sorte. Koliko vidim kupuju je i dalje i kada se preračuna prinos na istoj površini i cena sa drugim sortama to izađe tu negde.
Ne može se u svim krajevima srbije prodavati sveža,jednostavno nema kome

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Evo i ja da se ukljucim posto se mnogima nesvidja cena loh nesa ,prvo loh nes ide za svezu potrosnju ne za zamrzavanje i normalno je da ima vecu cenu ali to neznaci da se bere sve i svasta,taj loh nes nesme da ima ni jednu crvenu tacku znaci mora da bude A klasa ,sve ove stare sorte su proslost kao sto je proslost i prokontus od jagode menja se vreme sve vise se trazi roba za svezu potrosnju i ona ce uvek imati vecu cenu od one koja ide za zamrzavanje.

Niko nekaze da mu se nesvidja cena loh nessa(imam ga u zasadu) vec ta ogromna razlika izmedju loh nesa i cacanke(40 dinara je smesno i zalosno).
 
APEL svim kupinarima da ne predaju kupine dok se ne istakne cena.

- - - - - - - - - -

Sad su me zvali kući i nudili mi ugovor na 40 din i velikodušno mi ponudili i njihov prevoz.NE DAM.
 
Razlika u ceni je samo na pocetku berbe...posle to dodje na 20-30 din.po kg razlike...Loh nes ne radujte se prerano a cacanka ne tugujte,berba prakticno nije jos ni pocela...
 
Cena prekljuce bila 40 sad 35 u fazonu da je susa izela danak,i da ce ako padne kisa biti 40. Povraca mi se ...

- - - - - - - - - -

Poz kupinar,iz kog si dela valjeva posto smo komsije ,i koje su cene u tvom kraju ?
 
Evo sad procita da je sa danasnjeg sastanka sa ministrom poljuprivrede dogovorena akontna cena kupine od 80din,tako objavi covek na fb sto je bio na sastanku

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam danas predao prve gajbe loh nesa. Rece hladnjacar bice na kraju 150 sigurno. Sad videcemo. Dobio sam ponudu i u zdelice da berem za njih je cena nesto preko 200 din, videcemo jos..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh