Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega jel i to u Sokolici... Da ne menjam....
 
Jutros na svim vestima kao cena maline je od danas 160 i da ce rasti TOKOM SEPTEMBRA :D kakva je to septembarska malina ?

Rekose i da je cena od danas 80 dinara da je sklopljen dogovor ali i danas i od danas desetak lokalnih valjevskih otkupljivaca najavljuje cenu od 30 din,a do danas je bila 40.

Sta vi imate da kazete na ovo provociranje i varanje proizvodjaca ?

Izgleda ce opet vuk pojesti magarca..
 
Kolega jel i to u Sokolici... Da ne menjam....

E ja sam kupinu odlucio da dajem drugoj hladnjaci, ES komerc. Sokolica mi nekako ne uliva poverenje za kupinu. Ja sam iz Brodareva, i prosle godine je povadjeno ovde skoro sve kupina sto je imalo a ovo par kupinjaka sto je ostalo ne ide njima da predaje niko. A i prosle godine Sokolica platila 40 a ES kom 55din. Jos jedan razlog sto sam odlucio da dajem drugoj hladnjaci je sto imaju malo duze hladnjacu, kao i neke kontakte i nadam se ovom stp su mi ponudili u zdelice da se bere, da moze neka lepa srednja cena da se izvuce za sveukupn rod koji im predam. Jos da dodam, kada sam pitao u Sokolici za kupinu prvo dok se brala malina nisu ni znali da li ce da uzimaju ili ne, pa posle pred kraj mi je rekao da ce uzimati ali da se ne ocekuje neka dobra cena, tako da sveukupan utisak o Sokolici za kupinu, los.
 
Gluposti ja prodajem svoj loh nes na kvantasu ,jutros nije ni po 100 din,sve ostalo.samo 30kg sam prodo,nema ni za ulaznicu. Posle na tezgi jedva 40 kg po 150. A juce nabro 500 kg.
 
Rekoh ja Vama da se novije sorte ne isplate...A pisao sam o tome i ranijih godina...Jedino se ispalti hladnjacarima...proizvodjacima samo cacanka...pozdrav
 
u srbiji se isplati samo krasti i varati. posten covek moze da zaradi 2 obroka po 2 kriske salame i pola hleba svaki dan. nema od postenog rada ovde isplativosti
 
Hladnjaca u selu Malesevu kod Rekovca, sutra objavljuju cenu,najverovatnije loh nes 55 din,ostale sorte 45 dinara.
 
Хипер продукција је добра,погледај ко има највећи привредни раст,кина. И сад имају монопол и они диктирају цену. Ми морамо да имамо хиперпродукцију како би смо уништили друга тржишта.
 
Ajmo ljudi svi u berbu da se obere do poslednje kupine pa da nam povećaju cenu na 30 din

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Хипер продукција је добра,погледај ко има највећи привредни раст,кина. И сад имају монопол и они диктирају цену. Ми морамо да имамо хиперпродукцију како би смо уништили друга тржишта.

Pa mi uništavamo konkurenciju sve nižom i nižom cenom. Nije li to poenta?
 
Ako ostanu ove cene,ili bude nekog simbolicnog povecanja od 20-30 dinara,nadam se da za sledecu godinu nece ostati ni deset posto kupinjaka u Srbiji.
Jer u svakom drugom slucaju ispadamo magarci koji rade i ulazu novac,da bi tokom berbe obezbedili sebi da mogu da zarade dnevnicu u svom vocnjaku.
Tacnije prosle godine nije moglo ni toliko da se zaradi.
A hemija,djubrivo i rad do berbe ne ulaze ni u jednu kalkulaciju izgleda.

Ja sam optimista po prirodi,i nadam se da ako se ostvare ove prognoze o velikim vrucinama,da mora da bude cena i mnogo vise preko tih akontnih 80 kako negde spominju.
U suprotnom,budu li ostale ovakve cene,ili neznatno vece bice jasno kao dan da je neko bacio sapu na jagodicasto voce u Srbiji,a svi dobro znamo ko vedri i oblaci trenutno u ovoj kvazi drzavi.
Protivnik sam ovakvog pisanja na ovoj temi,ali ovo je bilo jace od mene.
Necu se vise javljati osim u slucaju promene cene.
Srecna berba svima koji beru.
 
Kod nas u okolini Leskovca jos bez cene. Suska se nesto da ce biti 100-120 din, ali jos nije zvanicno istaknuta cena. Ja tek sad pocinjem sa berbom , imam black-saten.
 
Priprema se bojkot branja otprilike od prekosutra ,bilo bi dobro da se pokrije sto veci prostor Srbije.Za 2 dana da skloni ko sta ima da bere,po ovakvom vremenu nece kupini biti nista da se ne bere 10 dana.


Niko do 7 dana pred branje nije pominjao cenu manju od 60 - 80 dinara,cak su neki i imali te cene,pa je usledila necija intervencija i svi su oborili na 40 i 50.

Ja moju ne berem,ako ja ne mogu da zaradim ,necu da dozvolim ni da neko drugi zaradi na mojoj kupini.Bolje da pustim da mi propadne ulog od ove godine nego da radim za ulog ,prosle ,ove i ko zna koliko jos narednih godina.

Kako mislite da ce vam neko platiti za nesto sto ste spremni da date za dzabe.Oni se vode logikom ,brali su po 20 prosle godine ,ove po 40 se nece ni buniti.
I stvarno se niko ne buni,svi beru i cute .
 
kupina je u mom kraju cacanka 40 torn fri 50 dinara (nece da plate vise kazu ima puno ozegotina od sunca)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh