Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opusteno.
Sad ce Gospodin Brnabic da posalje predstavnike asocijacije kupinara u Tunguziju da utvrde tamo cenu,posto su oni jedni od najvecih proizvodjaca kupine, i taman kada se vrate oko Nove Godine mrdnuce i cena malo.
Prognoziram skok na 42 dinara.
 
Ma nije on, tj. ona, ili kako već kriva, to je nasleđeno stanje koje treba da se neguje i unapredi. Usput, uvoziće se veće količine banana po povoljnoj ceni, dostupnoj širim masama. Pa navali narode, za drugo nisi....
 
Bas tako.
Te banane prvo pojedu musavi predstavnici asocijacija,pa posle dobiju inspiraciju i pricaju narodu bajke.

Postoji samo jedan vid protesta,a to je da se ne bere.
Ipak je to isuvise licni cin,a i dobro poznati smo po svojoj sloznosti,tako da od toga nema nista.
Kazem da je to isuvise licni cin,jer jednostavno vecini ljudi zavisi suva egzistencija od berbe voca,pa ih zato razumem zato sto ne beru.
Tako sam i ja brao prosle godine po 30 dinara.A
A tebi sam poslao sve podatke koje si mi trazio,da ne pricam sada javno ovde o cemu.
Ti si nasiroko pisao kako je prosla godina izgubljena, I kako cete se ove organizovati mnogo ranije.
A evo opet se javljas na pocetku berbe sa istom pricom.
Kusajte banane,jer za bolje i niste.
 
Од удружења или задруге нема ништа то су скоро бесмислене форме удруживања. Најбољи начин за удруживање је акционарско друштво ,свако нека унесе свој засад у ад ,формирају се акције,више немате поседе већ акције,када се вредност акција увећава сви добијају дивиденду. Наравно да постоје ризици и акције могу да губе вредност. Тако да ако један акционар губи сви губе. Преднос оваквог удруживања је монополизам и утицање на тржиште како регионално тако и светско.
 
Nego šta će,usladilo im se

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

U hladnjači u Aleksincu kažu da će cena biti nešto viša nego prošle god i da oni nisu socijalna nego visokoprofitabilna organizacija.rekao sam im da sade sami i da beru veća je zarada. A cena za jedno nedelju dana. Po svim parametrima čeka nas niska otkupna cena
 
Bas tako.
Te banane prvo pojedu musavi predstavnici asocijacija,pa posle dobiju inspiraciju i pricaju narodu bajke.

Postoji samo jedan vid protesta,a to je da se ne bere.
Ipak je to isuvise licni cin,a i dobro poznati smo po svojoj sloznosti,tako da od toga nema nista.
Kazem da je to isuvise licni cin,jer jednostavno vecini ljudi zavisi suva egzistencija od berbe voca,pa ih zato razumem zato sto ne beru.
Tako sam i ja brao prosle godine po 30 dinara.A
A tebi sam poslao sve podatke koje si mi trazio,da ne pricam sada javno ovde o cemu.
Ti si nasiroko pisao kako je prosla godina izgubljena, I kako cete se ove organizovati mnogo ranije.
A evo opet se javljas na pocetku berbe sa istom pricom.
Kusajte banane,jer za bolje i niste.


Kao prvo ja ne pisam, nego pričam. Kao drugo, rekao sam da se treba udruživati jer pojedinac nemože ništa sam. Ni asocijacije ne čine same sebe već ljudi. Ti ako misliš da možeš sam ovde da pametuješ i da soliš pamet i da time nešto promeniš izvoli. rekao sam i prošle godine, dajte najpametnijeg koji će nešto da promeni, prvi ću mu pomoći. I treće, odoh sa ovog foruma, jer ne želim komunikaciju na ovaj način, a to je ujedno i dokaz koliko smo složni. Dok neki rade i trude se da nešto urade, drgi sapliću i kopaju jame. Uskoro ćemo svi jesti banane hteli to ili ne hteli.
Pozdrav svima i sve najbolje
 
U Sumadiji je isto ~200 dinara Loch Ness.
Ima neko otkupno mesto u selu Jarusice, ali ne znam gde voze dalje.

Dzabe meni cena, kada je meni na nizoj nadmorskoj visini sve izgorelo.
Na 250 metara sam nadmorske visine, i jednostavno plod je ispijen, izgoreo.

Na 350-400 MNV je nesto bolja situacija.
 
Mozda ce nekom da znaci nesto ova informacija . . .danas na na pijaci uzeh par kilograma kupina po 180 din kg .




Krupne , neobicno slatke za kupine , (bar za mene ) i veoma socne ( za mene su zakon u odnosu na maline , ali ukusi su razliciti )

Dok je merila kaze mi zena " ova sorta je slatka " a ja ko iz topa znam to je Loch Ness ( naucih i ja nesto sa ovog foruma )

PozZz . . .

p.s . . . . ima li ko neki recept za sok od kupina ali bez secera , kupio bih uskoro ( dok je ima ) vecu kolicinu pa da cedim . . .
 
Poslednja izmena:
Knjaževac početna 50 din. Toliko nudili čoveku na otkupu ako preda kod njih

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Sve ispod 80din je smesno, i moze se nazvati otimacinom... Ovo je put ka unistenju voca u Srbiji, a uz nisku cenu i nepovoljne klimatske uslove, taj put je neizbezan.
 
Koga hoce da zajebavaju samo izvolte ako i ove godine bude niska cena znaci manja od 1 e ,lepo ima da radi budak ode 1,5 xa pa nek sade oni nece mene niko da zajebava ,a posebno stari hladnjacari koji furaju istu pricu 30 godina sa kupinom ,imaju druge stvari koje se isplate i znas zasta radis cele godine .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh