Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Puno pozdrava Hanza. Nismo te do sada čuli. Lepo je to što i tu. A omiljena tema tanjir. Pa i ije tako loše, za početak.
 
@ hanza
Pozdrav i aplauz :bravo: za recept sa vinom i karijem, zvuči odlično mora se probati!
[/quote]
alfaomeganb je napisao(la):
Puno pozdrava Hanza. Nismo te do sada čuli. Lepo je to što i tu. A omiljena tema tanjir. Pa i ije tako loše, za početak.
Prvo fruštuk pa ondak na put!
 
Veceras cu po prvi put da pecem zeca,dali da ga prvo malo obarim onako na jedan kljuc ili direkno u rernu sa ostalim zacinima?neko kaze da treba da se obari onda je mekse meso-socnije,...
 
vladan-kico je napisao(la):
veceras cu po prvi put da pecem zeca,dali da ga prvo malo obarim onako na jedan kljuc ili direkno u rernu sa ostalim zacinima?neko kaze da treba da se obari onda je mekse meso-socnije,...
Umjesto da ga obariš pokrij ga alu folijom i kad je već pečen makneš foliju i bez folije ga pečeš 10 do 15 min da se malo zapeče i dobije finu rumenu boju!
dobar tek
 
hanza je napisao(la):
Gornji recept, (moj) dobio je još i fotke, komentari poželjni.
Pozdrav hanza,
Dobar recept,isprobaću ga kad opet zapatim kuniće poklao sam sve došla mi neka žuta minuta.
Da nemaš problema sa pritiskom jer koristiš kalijumovu so vidim?
 
Pa kalijumovu so trošim već duže vremena jer kažu da je "zdravija"
A što se tiče recepta meni je super, na leto ćemo kojog na "tanjiraču"
i to je veoma ukusno.
 
Jeste n
hanza je napisao(la):
Pa kalijumovu so trošim već duže vremena jer kažu da je "zdravija"
A što se tiče recepta meni je super, na leto ćemo kojog na "tanjiraču"
i to je veoma ukusno.
Jeste naravno zdravija od ove čisto natrijumove.Kalijum je dobar za srce i ne zadržava vodu toliko u organizmu kao natrijum.Od zadržavanja vode raste krvni pritisak.
 
edmone sve može naravno,osobno najviše volim prženog na masti(raj za nepce),kuhano -razna variva.
Ali peći ga nemožeš :nono: (moje skromno mišljenje)
:ppozdrav:
 
Solim ga puno manje nego svinjetinu ali da bude svugdje soli pogotovo na kostima(toplo vrijeme),bitno je i dobro ocjediti krv iz predjela vrata.A u soli stoji oko 20-ak sati u polovicama isječen,možeš i duže nesmeta.
Dimljenje isto oko 24 sata,nije potrebno duže.
A sušenje na zraku -šta će ostati od njega papir" :haha:
Ako imaš puno komada zamrzivač,neku količinu u hladnjak.
i to je to dobar tek :ppozdrav:
 
Zeco hvala na informacijama moracemo da probamo kad bude prva tura da dospe za klanje. Ako bude da ti se stuca znaj da te pominjemo svi sa foruma koji smo susili kunice i da ih verovatno upravo jedemo :haha:
 
Ja sam bas to odradio.. 24 h je stajao u so pa sam ga jutros okacio da se prosusi samo malo da se nadimi,pa planiram da ga pecem u ova dva dana sa slaninicom i krompiricima .. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh