Kukuruzni adapter za kombajn

U potrazi sam za kukuruznim adapterom za New Hollanda TX34
Gledam ova dva oglasa, geringhoff i fantini, fantini je na 70, geringhoff na 75 kaže da se može suziti. Sad da li je ovaj geringhoff puno težak, pošto je brdovit teren, a i kljunovi na njemu mi djeluju baš dugi
Ne radimo nešto puno 50-60 hektara
Znam da je geringhoff bolja marka, ali koji je od ova dva bolji za naše uslove :unsure:

Geringhoff
Fantini
 
Ranko pre kupovine ovog 5-rednog gledao sam identičan 6-redni Fantini kao na oglasu.Ono je uživo ogroman adapter, bez trećeg klipa na grlu nema teorije da se nosi.Po mojoj slobodnoj proceni ima najmanje 2,5t težine, masivan i baš jak.Gering je spram njega igračka a rota disk ne bih uzimao, tu je remont katastrofa skup a vuče i dosta snage za rad.
 
To je onda super. Ne znam ima li iko ovakav adpter da kaže nešto iz prve ruke, kako radi?
Skoro svi su rota disk, nema ih sa roto sječkom

Ovo kod tebe je pravi remont
Ja imam Fantinija kao ovaj tvoj, samo 2017 godište. Možeš pogledati na mom kanalu kako radi u suncokretu i kukuruzima. Matić je u pravu, nije lak uopšte. Ovaj moj ima više plastike pa nema možda 2500 kg ali nije daleko. Mislim da nije u istoj kategoriji sa Geringof adapterima...
 
5 redni fiksni nije ni blizu težak kao taj sklopivi.Nema gredu, nema makaze, nema cilindre za sklapanje i rasklapanje a uz to pogon samo sa jedne strane dok je na onom suprotno.Evo ovaj moj Fantini sa slika kome smo izvadili creva kombajn nosi sa dva cilindra na ulaznom grlu i to bez problema.Adapter je sav od vinkli i lima, nema grede niti profila
 
Ja imam Fantinija kao ovaj tvoj, samo 2017 godište. Možeš pogledati na mom kanalu kako radi u suncokretu i kukuruzima. Matić je u pravu, nije lak uopšte. Ovaj moj ima više plastike pa nema možda 2500 kg ali nije daleko. Mislim da nije u istoj kategoriji sa Geringof adapterima...
Gledam redovno sve snimke, zato sam i uzeo u obzir taj fantini jer sam vidio da fino radi, inače sam prije bio skeptičan na sječku u tom nazad položaju, ali sam vidio da kod tebe fino radi, vidio sam sa još jednim čovjekom koji ima isto ovaj stariji tip samo petoredni kaže isto dobar.

Ja sam više pristalica petorednog adaptera jer je dosta lakši, a i jednostavniji, prije sam imao laverdin petoredni, on je baš lagan i kratak adapter, ekstra adapter, ali ovaj kombajn je širok 3,5m na točkovima i sa 5 reda bi bio problem, kod nas ima brda, ljudi svakako posiju sastavne redove, bilo bi gaženja.
Zato moram šestoredni.

Sad jedan dan ću otići pogledati taj Geringhoff samo da prestanu gužve na granici, sad za vikend je ludnica
 
Gledam redovno sve snimke, zato sam i uzeo u obzir taj fantini jer sam vidio da fino radi, inače sam prije bio skeptičan na sječku u tom nazad položaju, ali sam vidio da kod tebe fino radi, vidio sam sa još jednim čovjekom koji ima isto ovaj stariji tip samo petoredni kaže isto dobar.

Ja sam više pristalica petorednog adaptera jer je dosta lakši, a i jednostavniji, prije sam imao laverdin petoredni, on je baš lagan i kratak adapter, ekstra adapter, ali ovaj kombajn je širok 3,5m na točkovima i sa 5 reda bi bio problem, kod nas ima brda, ljudi svakako posiju sastavne redove, bilo bi gaženja.
Zato moram šestoredni.

Sad jedan dan ću otići pogledati taj Geringhoff samo da prestanu gužve na granici, sad za vikend je ludnica
Fantini ima još jednu manu koju ljudi izgleda nisu primetili, kod mene nije politika kao kod većine na forumu da je najbolje ono što sam ja kupio a to je da masu baca mnogo više na jednu stranu i to zna da bude problem kad radiš kukuruz trag do traga, napravi priličnu gomilu i tu bude problema kad oreš...
 
Nazad
Vrh