Kukuruzni adapter za kombajn

Kod od ovih jaci niko ne poseduje Capela nego svi imaju Conspida🤔
 
Ti jači teraju ko da nije njihovo, i samo što više hektara da se uradi, a za brzinu je Conspid u vrhu. Za nas smrtnike će svaki da odradi posao, samo malo sporije.
Iz ličnog iskustva, samo malko sporije teram zadnjih godina, i skoro da nemam kvarova, u odnosu na ranije kada sam "žurio".
Matiću, pre desetak godina sam pretresao moj adapter do zadnjeg šrafa, isto kao i ti, izmenjao semeringe i par ležajeva, od tada samo kontrolišem ulje u kućištima, to je napravljeno da traje.
 
Kada sam ga kupio curkalo je ulje na kućištima pa smo dosipali.Par prvih godina dosipalo se možda 10-ak l ulja za sezonu dok je prošle godine dosuto preko 50 l što je previše pa smo rešili da izmenjamo semeringe i O ring gumice.Prethodni vlasnik je menjao semeringe ali mi nije jasno gde je samo našao one semeringe, kao da ih je isprosio, kvalitet žnj raspali se i normalno da će da curi.Pretpostavljam da ih je izmenjao i kada su popustili prodao adapter da se neko drugi igra umesto njega.Nisam našao Corteco semeringe ali sam uzeo Dichtomatik i mislim da ću sa njima biti miran dok je adapter kod mene, kućišta nisu oštećena, ne žvaću osovine i to će ići.Ostaje mi još da zamenim noževe na otkidačkim valjcima jer su potrošeni i onda imam nov stari adapter.
 
Maticu, na koliko milimetara podesavas razmak izmedju nozeva na okidackim valjcima? Imas li sjecku na adapteru?
 
Negde sam čitao da na adapterima koji imaju otkidačke valjke koji učeljavaju nož u nož razmak izmedju noževa treba da bude 1mm ali ipak treba naći taj podatak za odredjeni tip adaptera.
 
Na capellu je otprilike tako...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kao što su kolege rekle oko 1mm ali kod mene ne može toliko pošto su noževi potrošeni, ima sečku iza valjaka.
 
Kod mene su bila crkla tri semeringa (na tri kućišta), i tu su i ležajevi dobili lufta, i to je bilo original nedirano do tada, a bio se naradio, koliko se tek tvoj adapter naradio Matiću kada je toliko semeringa pojeo.
Što se tiče kvaliteta semeringa, Suptex je sasvim OK ali samo obični crni, ili zeleni, oni kao silikonski im baš nisu nešto.
 
Radio je, nije stojao a opet nije uništen kao neki koje sam gledao.Tesla semerinzi su menjani kod prethodnog vlasnika i ubačeni neki žnj kvaliteta jer originalni nisu sigurno.Da kucnem u drvo osovinice i kućišta nisu pojedeni niti imaju riseva i smatram da ću biti miran duže vremena pošto ne planiram da menjam adapter.
 
Za zmajev adapter, gde kupujete ove osovinice i kajle, u kvalitetu, sit sam plastelina?
Farmer to mi je bila noćna mora dok sam imao Zmaj adapter.Poslednje osovinice koje sam menjao uzimao sam u Termometalu iz Ade, bile su duplo skuplje od ostalih prodavaca i sa njima je adapter i otišao kod novog vlasnika.Kajle sam uzimao gde stignem, nema tvrdih nigde.
 
Sad sam zaboravio kako mi zovemo ali hrvati govore elasticni zatik. To mi je dosta pucalo na adapteru dok nisam ubacio jos jednu u sam zatik. Sa kajlama nisam imao problema.
 
Dali neko prodaje Ili pravi limene zastite na kucistima berackih valjaka I secke na Conspid adapteru.
 
Kupovao bih adapter za kombajn pa imam u ponudi New holand adapter 5 redi.E sad nisam bas upucen u te adaptere pa ako ima tko da kaze sta o njemu jer nema freze ?A i kaze ima rakete sa streane i pogon na ulje !!A sta to znaci ako ko zna da malo objasni!!?!
 
Nazad
Vrh