Kukuruzni adapter za kombajn

Na žalost nema priključnog berača kukuruza ove godine u Pravilniku ministarstva. Da li adapter moze da bude "roto sitnilica"?
 
Na šta konkretno misliš?
Na te pravilnike smešne, adapter je sitnilica za kukuruz, može da bude i berač kukuruza, uvedu povrat za telehendlere, konkurs gde ne smeš imati ugovor o zakupu kraći od 6 godina, ne smeš imati više od 20 ha ind. bilja u setvenoj strukturi, treba da imaš 2 ha vinograda za traktor i slične gluposti...
 
Stariji model Pc 600. Zanima me kako i na koji nacin najbezbolnije da izvadim zupcanik sto pogoni odkidacki valjak? Na slici br 24. Ne mogu da ga uhvatim sa radapcigerom a kroz cep od ulja ne mogu da mu pridjem na pravac da ga izbijem. Ima neko resenje?
2e26977cb80d157a74c85a428f4404f2.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Preporucite nekog majstora za remont adaptera. Mislio sam da mogu sam al ipak ne ima vise posla. Hvala

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je silazio sa sve valjkom.
Probacu, ostala mi jos jedna kusuljica da skinem pa cu videti. To mi je sad najmanji problem kad znam da izlazi napolje. Imam drugi problem.. Zupcanik unufra u kucistu koji pogoni njega se okrece bez veze e sad da li su nutevi na lancaniku ili osovini... A najgore mi je sto je prva sekcija trebam i reduktor da razbucam a plasim se da necu uspeti da vratim sve na svoje mesto dok lronadjem delove... Njivo robijo :)

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Naravno, tehnika je cudo. Nije problem da ga radim nego ima mnogo da se odvrce i zavrce
Mislio sam ko se bavi tim i koje vec to radio u tom poslu da mi odradi. Al ajde, sta je tu je. Samo sto ce mi biti posle zao da ga se resim axaxax

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ko nece da se malo cima on plati. bitno je posao da se zavrsi

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh