Kukuruzni adapter za kombajn

Stariji model Pc 600. Zanima me kako i na koji nacin najbezbolnije da izvadim zupcanik sto pogoni odkidacki valjak? Na slici br 24. Ne mogu da ga uhvatim sa radapcigerom a kroz cep od ulja ne mogu da mu pridjem na pravac da ga izbijem. Ima neko resenje?
2e26977cb80d157a74c85a428f4404f2.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Mislim da je ovo noviji model PCA a stariji model PC izlazi sa vretenom i nema semeringe .
 
Može li se naći katalog rez. delova za Agram adapter starije proizvodnje ili Geringhoff, otišli mi zupčanici na jednoj roto sečki.
 
Sutra ću pozvati još neke, ovi iz Ade mogu da urade sa kupastim ravnim zubima, takođe i ovi što je Matić postavio.
Hteo bi da stavim kako je i bilo.
 
Procitao sam ovde na forumu da ima nekih problema sa zaglavljivanjem suncokreta na adapteru ako je malo zelen. Pa me zanima ko radi najbolje adaptacije suncokret za kukuruzni adapter
 
Kako vam rade roto sečke, da li vrte sve u istom smeru.
Kod mene prve tri gledano iz kabine sa desno na levo bacaju masu na četvrtu koja se okreće u kontra smeru.
 
Kako su se pokazali capello adapteri quasar 2006-2010god sa tri noza na tarupu.Kakvi su u radu,da li lepo usitne kukuruzovinu?
 
Kod nas ima dva Capella quasar, doduše malo su mlađeg izdanja.Jedan 2012 a drugi tu oko 2014/15 i rade fantazija lepo i sitno.
 
Cvejka tetak iz tvog komšiluka ima starijeg Capella sa metalnim kljunovima, radi lepo ali ne verujem da braša prelazi 5-6 km/h u radu pa je to jedan od razloga što lepo isecka masu.
 
Na averu sam imao tog capella sa tri noža i jako sam bio zadovoljan. Sad na novom je sa dva noža pa ćemo videti na jesen...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh