Kukuruzni adapter za kombajn

Jel ima tko New holland kukuruzni adapter?Zanima me kako je zadovoljan sa njim?Gledao danas nekakav pa nisam bas se susretao sa njima a gledao i Fantini pa mi se vise svidja New holland nekako je robusniji .
 
Treba mi informacija gde mogu da nabavim privodne lance i lanci sa letvama za uvlacno grlo,u pitanju je adapter agram 3reda i kombajn IHC 431
 
U potrazi sam za kukuruznim adapterom za New Hollanda TX34
Gledam ova dva oglasa, geringhoff i fantini, fantini je na 70, geringhoff na 75 kaže da se može suziti. Sad da li je ovaj geringhoff puno težak, pošto je brdovit teren, a i kljunovi na njemu mi djeluju baš dugi
Ne radimo nešto puno 50-60 hektara
Znam da je geringhoff bolja marka, ali koji je od ova dva bolji za naše uslove :unsure:

Geringhoff
Fantini
Išli smo gledati ovaj Geringhof, nije mi se baš svidio, djeluje mi kao stariji adapter, prefarban je, okidačke pločice se ne mogu skupljati i pitanje je da li se uopšte može suziti sa 75cm na 70, tako da smo odustali od njega. Fantini je prodan prije nego što smo stigli otići.
Na kraju je kupljen Capello 946, na oko dobar, sad ćemo vidjeti kakav će biti u radu.
Nisam dobio ove crne zaštitne plastike na lancima, na slikama iz Njemačke koje su na oglasu imaju ali prodavac kaže da nije dobio. To kaže kada smo natovarili adapter, prije toga kaže ima sve što je na slici i kardani, ali na kraju nema plastika i pola jednoga kardana. Da ne pominjem da je utovar dogovren na 6 dana prije, a da smo ga čekali skoro 3 sata.
Inače vrlo bahat prodavac, sve je dobro dok nije dobio pare, poslije druga priča. Mašine ima u Orašju i Županji, Ćipić ga zovu, a na OLXu Posavina83, tako da dobro voditi računa i sve dobro pregledati.
Da li možda neko zna da negdje ima kupiti neke zamjenske plastike ili limove, pošto su originalne preskupe?

Slike u Njemačkoj, nisam stigao još nikako ni zakačiti ni slikati
33b37acd70308237d25f54407edc4258.jpg
f94c2acfb73ee80fff9cf07c880ea18e.jpg
5d422b3e8580fb8caad5ba2926d5a7a4.jpg
ab3417b0fe8b309d6e1d005ee1ee473e.jpg
44192ba5c06b160d52accbdce3568601.jpg
a02b34b7c60c2c07be9429f24e722cd5.jpg
 
Inače vrlo bahat prodavac, sve je dobro dok nije dobio pare, poslije druga priča. Mašine ima u Orašju i Županji, Ćipić ga zovu, a na OLXu Posavina83, tako da dobro voditi računa i sve dobro pregledati.
Znam ga ja, uvalio ovde u brckom jednom liku lexiona. Dal mu je radilica otisla stvarno ne znam, ali mu je ventilator nekako spao i polupao hladnjak. A hladnjak bio nesto skup u pm, sreca nadje polovan pojeftino. Uglavnom imao je on problema sa tim motorom jer je verovatno sklepan da radi dok ne ode od njega. Na kraju je stavio mercedesov sa kamiona ako se ne varam, ali se u radu vidi da je slabiji motor.
 
Данас се зајебавао са зупчаником, мењан јер је био поједен скоро до самог краја и питање је да ли би издржао не сезону, већ које јутро...успут и погонски ланац променуо који је био исторшен, који тера тај зупчаник...све у свему зајебанција од пар сати...наравно успут нађеш још понеку ситницу па и то оправиш....сутра потшо је црвено словце, можа одем до села да измнењан ножеве на сечки, тачније да их обрнем...отом потом...

IMG-20210926-110153.jpg
 
Znam da je A12 lanac istog koraka kao B12 ali ima deblje članke. E sad jedan može na obe vrste lančanika, mislim da je B lanac a ovaj drugi zbog svoje debljine paše samo na svoj tip lančanika.
Svakako da se zbog svoje debljine manje isteže A lanac ali meni se najviše potroše na onim osovinicama unutar rolnice. Nekako su mi tu mekani. Ovi original što su došli na adapteru su dosta tvrđi.
 
Išli smo gledati ovaj Geringhof, nije mi se baš svidio, djeluje mi kao stariji adapter, prefarban je, okidačke pločice se ne mogu skupljati i pitanje je da li se uopšte može suziti sa 75cm na 70, tako da smo odustali od njega. Fantini je prodan prije nego što smo stigli otići.
Na kraju je kupljen Capello 946, na oko dobar, sad ćemo vidjeti kakav će biti u radu.
Nisam dobio ove crne zaštitne plastike na lancima, na slikama iz Njemačke koje su na oglasu imaju ali prodavac kaže da nije dobio. To kaže kada smo natovarili adapter, prije toga kaže ima sve što je na slici i kardani, ali na kraju nema plastika i pola jednoga kardana. Da ne pominjem da je utovar dogovren na 6 dana prije, a da smo ga čekali skoro 3 sata.
Inače vrlo bahat prodavac, sve je dobro dok nije dobio pare, poslije druga priča. Mašine ima u Orašju i Županji, Ćipić ga zovu, a na OLXu Posavina83, tako da dobro voditi računa i sve dobro pregledati.
Da li možda neko zna da negdje ima kupiti neke zamjenske plastike ili limove, pošto su originalne preskupe?

Slike u Njemačkoj, nisam stigao još nikako ni zakačiti ni slikati
Имао си код Бијељине 2 преклопна адаптера,стигли из италије,чини ми се да су доста бољег стања него тај твој.У сваком случају честитам.
 
Nazad
Vrh