Kukuruzni adapter za kombajn

Nas kooperant je platio 90+pdv (ili 90 sa pdv) 8r sklopiv adapter. :oops: Geringhoff ide kao nevreme i ucinak je ludacki ali i cena je ludacka.
 
Šta tu ima za 90000 evra ako realno gledamo?
Imas zaradu uvoznika, koja sigurno nije mala. Imas unovceni tehnoloski razvoj takvog uredjaja. Onda skup i odgovarajuci materijal i skup radni cas radnika i masina preko u nemackoj gde se on proizvodi. I da se razumemo to nije samo gomila gvozda na gomili i iskopirana necija masina,kao sto to rade turci.
Imao sam prilike da sa drugarima ,koji imaju geringhoff rota disk, odlazim do Baje gde si mogao da biras original i zamenski deo. Ono pod rukom tezinski nije bilo isto a cenovno tek da kazem koja razlika. Ali da je mnogo mnogo je. Jedino sto je ucinika iz takve masine neverovatan.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Meni je nudjen gering 6r sklopivi za 42.000 + pdv...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kada smo već u ovoj temi, ovim smo se ponovili i radili ove (jesenje) sezone: Tecnomais TMRP2, 6r, sklopivi.Ko je u prolazu neka svrati na čast!
3a2d25877199e0b1f79363858aaaedb2.jpg
6e80680e2a0d4c65f1d34b902bb5dff9.jpg
de1a7a45a4d3c0a4a060be4a2eebf40f.jpg
 
Jeste, nekadašnji DBF a današnji Tecnomais i Ziegler. 29400 e+pdv. Zadovoljan sam kako radi. Radna brzina mi je sa njim 7-9km/h.Radi on i na 12 ali nije to ono što treba da bude. Video je Sale Ratar kod njega u ataru kako izgledaju njive koje sam radio sa njim pa može prokomentarisati kvalitet posla.
 
I kod mene je na DBF-u pozadi secka,ali nije to bas tako pozadi,msm da vas ne buni,idu nozevi do pola oklagija i to pravi piljevinu.

Pa isti moj plastika ili lim,nije ni ta plastika lagana,jedino mi se cini da lim bolje guta kada je suvo i izgorelo lisce,nekako lakse klizi.
 
Jbm li ga, mogao sam birati plastika ili lim, odlučili smo se za lim. Ako nešto skundačimo lim znamo da smotamo, ispeglamo, izvarimo i napravimo drugi a plastiku kad skundacim mogu samo da tražim novi, ništa više.
 
Spajki, koliko je tezak adapter? Novo je novo, nema sta. Da ovi nisu smanjili subvencije za mehanizaciju, mozda bih gledao i novog ovako trazim neki polovan.
 
Nazad
Vrh