Kukuruzni adapter za kombajn

Mozda naletis na nekog Capela, I taj njihov sistem preklopa je dobar. Za njih imas delova u Kiscu.
 
Capello je odlican ako ne divljas po njivi i lepo pratis redove. Ziegler tvrdim da najlepse tarupa od svih adaptera koji su mi radili. I totalno nepravedno su slabo zastupljeni.
 
A taj sistem sexke jel bolje kada je sa strane ili ispod otkidackih valjaka?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Barem ja kako sam cuo bolje je na otkidackim valjcima, valjda se lepse usitni i adapter je dosta laksi.
Ovi koji sjeckaju stabljiku na valjcima (pc sistem kod geringa) su skupi za remont.
Ja da kupujem gledao bih da ima nozeve na otkidackim valjcima i da je kolko tolko uredan, a dal je dragon, zigler, capello, ceca ne bih bas gledao. Svi oni u proseku rade slicno.
 
Ne slazem se.. sta je onda sa ovima od 7000 po tvom su za otpad?
Otprilike ovako 3 dana rade. 2 dana ne rade i tako u krug. Jbt adapter na kome se bukvalno sve okreće i ima 20 ili 30+godina neko hoće da kupi i da radi bez problema. Ne ide to baš tako. Pogotovo neki "levi" adapteri za koje ni nema dostupnih rezervnih delova ovde, nego moraš nekoga da moliš da ti napravi neke zupčanike ili lančanike... Samo treba biti realan.


Drugar je prodao Domionia 6r na sklapanje 2004-5 godište za 12500e negde u okolinu Subotice. I jasno mu je rekao da je zreo za remont. Kupac ga pregledao sa drugarima i kaže nije to ništa, sitnice, lako ćemo mi to srediti... Bio je srećan, kupio povoljno ima da radi samo tako. Kada je krenula sezona ovaj ga svaki dan zove i kaže crklo ovo crklo ono..... ( na kraju mislim da je taj domioni prodat negde u okolinu Pančeva a taj kupac je kupio nov na kredit iste te godine u sezoni... )
 
Kod nas u selu je bilo da ljudi kupe orose i deutz za manje od 5000€ i urade sa njima jutara i jutara…
 
Gledati I dostupnost rezervnih delova.
Ja sam ovde slab sa dijelovima pa mi isto kupio Geringhoff ili neki deseti.

Prikljucke tipa roto drljaca ili adapter za kukuruz je najsigurnije kupiti nove, jer kao sto rece Sale na njima se sve okrece. Ali nismo svi u mogucnosti kupiti novo...
Nekog zapadne polovno kao novo, na nekog zapadne krs nevidjeni.
 
image uploading site

За мене је ово адаптер, Фантини са грицкалицом и рото сечком. Штета што нема слике да се види како у кукурузу меље.
И да додам има и два капела у комшилуку нови купљени 5 и 6 реди за мене ништа посебно овоме фантинију се не питају у раду.
 
Ja bih znao koji bi adapter kupio da mi je prioritet kukuruz. Posto je kukuruz u drugom planu onda nema svrhe davati 50k evra za adapter.
 
Otprilike ovako 3 dana rade. 2 dana ne rade i tako u krug. Jbt adapter na kome se bukvalno sve okreće i ima 20 ili 30+godina neko hoće da kupi i da radi bez problema. Ne ide to baš tako. Pogotovo neki "levi" adapteri za koje ni nema dostupnih rezervnih delova ovde, nego moraš nekoga da moliš da ti napravi neke zupčanike ili lančanike... Samo treba biti realan.


Drugar je prodao Domionia 6r na sklapanje 2004-5 godište za 12500e negde u okolinu Subotice. I jasno mu je rekao da je zreo za remont. Kupac ga pregledao sa drugarima i kaže nije to ništa, sitnice, lako ćemo mi to srediti... Bio je srećan, kupio povoljno ima da radi samo tako. Kada je krenula sezona ovaj ga svaki dan zove i kaže crklo ovo crklo ono..... ( na kraju mislim da je taj domioni prodat negde u okolinu Pančeva a taj kupac je kupio nov na kredit iste te godine u sezoni... )
Mi smo slicne novce dali za geringa za 10 godina par lezajeva zamenili...najveci kvar skidali jedan valjak i menjali iglicasti lezaj na prednjem delu.podmazi i teraj.mada sreca jeste bitna kada kupujes polovno.
 
Ja bi trebao nekog da mi napravi rotofreze na adapteru 5 redi!Da li to valja kad se ugradi i kolika je dugovjecnost toga jer kao ispocetka bude ok a nakon nekoliko godina rada pocnu problemi .Jel tko ugradjivao da kaze iskustva i ko mu je radio?!
 
Ja bi trebao nekog da mi napravi rotofreze na adapteru 5 redi!Da li to valja kad se ugradi i kolika je dugovjecnost toga jer kao ispocetka bude ok a nakon nekoliko godina rada pocnu problemi .Jel tko ugradjivao da kaze iskustva i ko mu je radio?!
Javi se članu JBrtka na forumu, on sve proizvodi i ugradjuje, a i dosta ljudi na forumu je zadovoljno njegovim proizvodima.
 
Pozdrav drustvo moze jedno pitanje.
Imali ko iskustva sa adapterima ELIBOL FANTINI vidim ih u ponudi nesto vise od 15000 eura bez PDV 4 reda.
Kako sijeku koliko se kvare i koliko su brzi. Pozzdrav.
 
Nazad
Vrh