Kukuruzni adapter za kombajn

Koliko sam gledao Turska kopija koja ne može da se očeše o Fantini.
 
Kacenje za neki tip kombajna jel ima da se kupi kao poseban deo pa se nakaci na adapter ili mora svaki da se preradjuje?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ima da se kupi odgovarajuće.Nemoj da te lažu kada kažu da adapter ima univerzalno kačenje, čisto da znaš da je to nemoguće.
 
Ne znam ni kako izgleda, ali teško da vredi 15k€. Nije ga niko kupio 2003 godine za 30-35k€ i radio 50ha sa njim kada je to tada bio "pojam" spram zmaja i mogao je godišnje da umlati bar 300ha pogotovo što je imao kombajn za 6redi tada.... Takvi kao mi što smo kupili nov adapter da bi uradio možda 30-50ha godišnje kukuruza su retki verovatno manje od 1%.... I teško da nije za remont posle 20 godina.... Samo je pitanje šta je za koga remont. Nekom se nešto drma on to menja odmah, a neko tera dok ne otpadne pa onda namešta.... Neko menja privodne lance u kompletu sve, a neko tera dok ne pukne pa stavlja po jedan nov....
 
Te 2003 godine takav adapter je koštao 16.000 e nov u Almexu.Znam jer je u selu kupljen isti i terali su ga dan noć na smenu.U to vreme kod nas je moglo da se kupi 15-20 kj zemlje na večito za te pare tako da je to bio ozbiljan kapital uložen u gomilu gvožđa.
 
I da je sa 2 noza.
Koliko god adapter bio dobar, ili los puno zavisi i od kukuruza. Adapter se prilagodjava kukuruzima, a ne obratno. Ne treba se hvaliti brzinom rada, vec ukupnim ucinkom. Ako se iza adaptera tesko ore, ali ne u ovakvim godinama sa malo mase, to je znak da se vozilo brze nego sto zaista taj adapter moze da odradi. I zmajev zadapter sa seckom ce odraditi solidno, ali se zna kojom brzinom. Onaj ko hoce da vozi preko 10 km/h u svim uslovima mora da da za adapter 50k evra. Onaj ko hoce da vozi od 7 do 10 moze da uzme nov adapter za 30ak hiljada, ili polovan za 15ak, 20k.
Svaki adaper je dobar samo se moraju znati njegove mogucnosti, a uvek je bilo koliko para toliko i muzike.
 
To je tačno i sada je idealno vreme za kupovinu adaptera jer je totalno van sezone i ima doosta vremena da se traži.Pred sezonu je problem jer teške kršine dobijaju cenu kao za pravu robu a primoran si da ga kupiš jer je ponuda u datom trenutku katastrofalna.
 
Bio danas u komsiluk gledao neki fantini 2001 gos 6r na sklapanje, ostavio mi covek na 7000e. Treba da se namesti jedna secka na prvoj vrsti, i da se zamene 4-5 privodnih lanaca. To je ono spolja sto sam video. Ne svidja mi se sto je pogon na prvoj bateriji pa kad treba da se sklopi moraju da otkacivaju kardani. Ali za ta pare nije los, da se ulozi u njega 2-3000e i uradi remont bio bi dobar za male pare.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Dobar a za tako male pare retko ili skoro nikad ne biva. Zmajev cetiri reda kosta oko 4 hiljade pa kako onda ovaj od 6 da bude dobar i to jos sklapajuci. Ja sam mislio moj da prodam da uzmem osmoredni ali kad vidim cene za novo sta reci osim ne zaplakati. Dobar osmoredni adapter kao maxim zemlje pre par godina.
 
Nazad
Vrh