Kukuruzni adapter za kombajn

Znaci samo kod nas na prostoru ex-yu ide 70cm..
Zar nije logicnije onom ko ne radi uslugu da samo rasiri sijacicu i spartac?
 
Da ali se gubi dosta. Jedan decko sto ima navigaciju mi je pricao da mu je razmak na 70cm a sastav je stavio na 65cm. Tako da dobije koji red vise.
 
Mi sejemo na 75. Kupili adapter u It on na 75cm,( moze se lako suziti ali nismo dirali), kupili sijacicu u Njamckoj, ona na 75cm, kupili spartac u It, on na 75cm. Radimo dosta usluga gdje sijano na 70cm, i nikakvih problema nema sa 4 reda adapterom.
 
Na 4 reda krajne brazde se smaknu za 7,5 cm a kad je adapter 6 redi krajne brazde se smaknu za 12,5 cm.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko pomerao baterije na adapteru sa 75 na 70? Nasao sam par adaptera na 75 i svi me ubedjuju da se samo pomere baterije, ne treba nista da se sece i prepravlja. Pa sad ne znam da li da se upustam u to.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Mi smo na Capellu 946 pomijerali redove, mogu se pomjeriti bez problema, fabrički je predviđen za to, ali opet treba povesti računa kada se kupuje da se vidi koji je model jer ih ima predviđenih na 70-75 i 75-80. Quasar se isto može pomjeriti ali je problem sa poklopcima oni su fiksni pa ih treba ili sjeći ili nove uzimati.
Inače Švabe i Italijani siju na 75, a Francuzi na 75 i 80.
 
Svaki može da se sredi samo je pitanje isplativosti.Ima kod nas dosta majstora koji se time bave, mora da se zakazuje a lepa je i cena.
 
Kod nas je covek uzeo fantinija na 75 i sam pomerio baterije na 70, plastike nije suzavao i radi tako i suncokret i kuruze.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ovaj dio Dubica, Kostajnica, Novi grad svi siju na 75 cm. Za ovih 20-tak godina sam naišao dva puta na 70 i to kad su ljudi nešto probavali.
Od kad se prešlo sa konja na traktor je stalno 75.
 
Moj conspeed je bio na 75, sklopiv je, u Erdeviku kod coveka koji radi za Acu iz Klenka suzavanje i pomeranja brazdi. Pomerena su bez secenja adaptera, secene su samo haube i varene,kljunovi nisu dirani,ostalo sve na sarafe ide. Dve sezone radi ni jedna plastika nije pukla hvala Bogu, radim i suncokret i kukuruz. Po recima majstora treba da se zna za haube koji je materijal plastike da bi se zavario valjano i da nema problema. Po njegovim recima adater koji je na 80cm mora da se sece i da se skrati malo jer rusi brazde kako kaze. Jedan prijatelj mi rece da Capelo ima vinte na pocetku brazdi i pozaadi je na sarafe naravno i samo se otpuste sarafi i na vintu se suzi bez problema.... ovo je moje iskistvo i ne vidim problem nikakav sto su brazde bile na 75. Vidim da dosta ljudi ovde pise da se to izbegava. Ko kupuje po mom misljenju mora da se dobro preracuna i uracuna pomeranja brazdi ko ne zna sam, ostalo sve nije problem.
 
Nije problem brati 6x75 ako je sijano na 70cm,ide to sasvim dobro,problem zna biti aku su spojevi na 60-65cm,onda zna malo zadnje redove naginjat..Imam Olimaca 6x75 i berem več 2 sezone,stavio sijačicu na 75 i sebi berem bez brige,i u redove ulazim sa širokim gumama i večim traktorom bez brige..
 
Problem je dobar ako si sejao 6x70 a radis 6x75,msm imao sam takav slucaj pa znam,ako teras da srednje idu pravo u red krajne se sire i jos ako spustis do dole,da brije,vrcaju klipovi u pm,ja sam imao super srecu da je fabricki imao da se pomera pa sam za dana to uradio.
 
Problem je dobar ako si sejao 6x70 a radis 6x75,msm imao sam takav slucaj pa znam,ako teras da srednje idu pravo u red krajne se sire i jos ako spustis do dole,da brije,vrcaju klipovi u pm,ja sam imao super srecu da je fabricki imao da se pomera pa sam za dana to uradio.
imao i takav slučaj,tu ne berem nisko i sporije idem ,može se uradit ali istina nije super...
 
Nazad
Vrh