Kukuruzni adapter za kombajn

Stavio sam gore razliku izmedju ta dva tipa adaptera, ovaj moj je tezak 2450 kg, tako bar piše na pločici.
 
Sta je bolje, ovi plastikaneri ili da gledamo neki gvojzden? :osmeh:
Ako radiš suncukret gledaj po meni metalni. Jbg išao sam da gledam adapter star 3 godine koji je uradio 1000kj suncukreta i 500kj kukuruza. Suncukret načeo i istanjio plastike sa strana sve ih pootvarao kao konzerve tu gde provlači na okidačkim valjcima.... Gadno izgleda jako. Probali su razni majstori da krpe ali je stalno otpadalo. To je bio jedini razlog što ga nismo kupili iako je ovako bio bukvalno kao nov. Dok kukuruz to neće uraditi skoro nikada.
 
Ako radiš suncukret gledaj po meni metalni. Jbg išao sam da gledam adapter star 3 godine koji je uradio 1000kj suncukreta i 500kj kukuruza. Suncukret načeo i istanjio plastike sa strana sve ih pootvarao kao konzerve tu gde provlači na okidačkim valjcima.... Gadno izgleda jako. Probali su razni majstori da krpe ali je stalno otpadalo. To je bio jedini razlog što ga nismo kupili iako je ovako bio bukvalno kao nov. Dok kukuruz to neće uraditi skoro nikada.
Kod mene kolega sto mi radi usluge doterao i pustio u rad nov kombajn Tucano 320. Jednu godinu na njemu capelo nov uradio 500kj suncokreta i 500kj kukuruza, vec su haube popucale i pred ovu sezonu suncokreta svuda ojacane sa prohromom. Kvalitet ovih novih plastika katastrofa. Lim je lim.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ovi adapteri uz uvoza sto su skracivani sa 80-75 na 70cm, da li posle imaju nekih problema? Vidim da je seceno i posle vareno na krajevima.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Vecinom je ok, sve je to smisljeno da bude univerzalno za sve sirine, samo da neko nesto ne skarabudzi dok suzava…
 
Jek zna neko nesto o Grecav adapterima, prvi put cujem za njih. Ima par komada na oglasima, lice mi na capela samo u drugoj boji.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Drugari imam jednu nedoumicu. Nasao sam u Austriji jedan Olimac Drago 6 redi sklopivi 2015god vrlo malo je radio jedva da je farba odpala gde povlaci kod valjaka. I ovde ga cene 20.000e. Razmak izmedju srednjih redova je 75 a izmedju krajnjih 70cm,a secka je iza valjaka i ima noz na noz valjke.
E sad dali to vredi taj novac?
 
Evo par slicica. Vidi se stanje.
be54ceecc6bd8b3fba3656f76a1bb120.jpg
1f9f01b938060944a078ce014fc88410.jpg
f7ca555d7263317e856d52c2cf8f5f6a.jpg


Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Posto u ponudi nema nekih pristojnih adaptera 4 reda sa roto sjeckama, nesto razmisljam o ugradnji roto sjecke. Zanima me zna li neko dimenzije kucista ( visina, sirina, duzina) od privatnika sto prave, da vidim moze li to stati onako kako sam zamislio..
 
Da li je neko pomerao baterije na adapteru sa 75 na 70? Nasao sam par adaptera na 75 i svi me ubedjuju da se samo pomere baterije, ne treba nista da se sece i prepravlja. Pa sad ne znam da li da se upustam u to.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Posto u ponudi nema nekih pristojnih adaptera 4 reda sa roto sjeckama, nesto razmisljam o ugradnji roto sjecke. Zanima me zna li neko dimenzije kucista ( visina, sirina, duzina) od privatnika sto prave, da vidim moze li to stati onako kako sam zamislio..
Clan @jbrtka radi roto sjecke..
 
Nije svaki predviđen za šarafanje i sužavanje.Većina mora da se seče, da se seku kljunovi i grobnice ili da se kupe nove na meru.To je izuzetno papreno planinarenje.
 
U pitanju je Capelo Cuasar 2009 god. Ne mogu da nadjem nigde takav neki podatak na netu.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
@Vica, sredina na 75 cm a krajevi na 70 cm je nemoguća misija.
@Galicije, po čemu je Olimac best buy? Pogotovo ovakav model sa sečkom pozadi je sve samo ne best buy.
 
U pitanju je Capelo Cuasar 2009 god. Ne mogu da nadjem nigde takav neki podatak na netu.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Plastike moraš seći sredinom i sužavati. 130e po komadu majstor tražio kada sam pitao prošle godine. Ima zamenske da se kupe neko lije u Srbiji ali kod drugara pukle za 2 sezone... Ako je fiksni još i Bože pomozi da može da se suzi, ako je preklopni zaboravi.
 
30 inch rows mu dodje 76cm mislim ,znaci na prvom mestu ameri koriste taj razmak,verovatno jos negde u evropi.
 
Nazad
Vrh