Kukuruzni adapter za kombajn

Ako je fabricki na 70 cm I ako nisu kljunovi menjani do 25.000 evra.
Da cujem misljenje?
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
 
Šta tu ima da se kaže.Neka te služi dugo bez problema.
Hvala Maticu, ali zanima me u kakvom je stanju ako neko ima takav i moze da proceni pa moze da mi kaze koliko je to radilo i koliko bi kostao ako resim da ga prodam? Msm da ce biti na prodaju jer za ovaj kombaj sto sam uzeo kupio bi osam redi.
 
Capello je ljetos bio 32500e + PDV, sada je vjerovatno nešto skuplji, a za ovaj adapter star skoro 20 godina i koji iza sebe ima hektara i hektara, se spominje 25-30 hiljada eura :udri:
 
I ja iskreno mislim da ne vredi 25 hiljada ali kvalitet sigurno jeste na strani Clasa u odnosu na Italijana. Ovaj je kupljen u paketu sa kombajnom 2002 godine a kombajn ima pravih 3930 sati vrsalice. Pitanje je koliko je radnih casova radio adapter ali sigurno da je radio dosta.
 
Realno treba naći zaista gologlavog da kupi adapter star 20 godina za 25k. Pogotovo sa poderanim plastikama, a svaka košta minimum 300e komad.... Ima jako puna jutara iza sebe, spirala se cakli, pitanje kakvi su lančanici i da li su menjani... O ceni delova za remont iz originala da se ne priča... Može na tih 25k da se doda još 10-tak K i ima novog Capella koji će uraditi sigurnih 6-7000kj bez kvara, a to ovaj neće izdržati ni upola.... Mi smo išli da gledamo adaptere stare do 5 godina. I svi su imali nešto. Na kraju je kupljen nov Capello za 40-50ha godišnje....
 
Hvala Maticu, ali zanima me u kakvom je stanju ako neko ima takav i moze da proceni pa moze da mi kaze koliko je to radilo i koliko bi kostao ako resim da ga prodam? Msm da ce biti na prodaju jer za ovaj kombaj sto sam uzeo kupio bi osam redi.
Ja imam takav adapter, nosi ga mega 204. Mislim da je mozda moj u boljem ili slicnom stanju ali tesko je proceniti.... ja sam mom na jednoj brazdi menjao semering samo i igrom slucaja sam otvorio kuciste oklagija i tarupa, a unutra kao novo sve stoj u ulju nigde lufta nigde nista...moj je bio na 75 i vracen je na 70, moja ni jedna plastika nije krpljenja sve su fabricke... i to da li je na 75 ili 70 koja je razlika? Moji poklopci su vareni, svi su rekli to ne moze tako pucace, evo druga sezona hvala Bogu ni jedna nije pukla ni na varu ni ovako gde su kod tebe krpljenje a radi i suncokret i kukuruz. Po mojoj proceni novo je novo ali ovaj adapter to fenomenalno radi daleko je ispred kapela i mislim da to moze jos ici bez problema jos dosta ako je odrzavano kako treba. Po meni cena za taj adapter je 18-20.000 evra neka realna.
 
Koliko je dominioni sa preklopom, mislim da je manje od kapela?
Manja je cena bila par hiljada evra.
Mi smo ga gledali pre nego sto je odluka pala. Cena jeste niža. Ali su zato privodni lanci tanki i kilavi do bola. Trajaće bar 3x manje nego na Capellu. Završna farba i limovi koji su savijani kao deca na praksi. Bio sam da ga vidim kod ljudi što su kupili nove, pošto nisu imali na stanju da se pogleda kod njih... Posle godinu dana je počela farba da se ljušti i da rđa. Drugar je ove godine takođe kupio Domioni 6r i kaže da ide uradio je preko 1000kj. Ali se pokajao što nije uzeo Capella. Pošto je prethodnog Capella prodao...
 
Ziglera sam gledao posle 6 godina rada, a pogoni ga neki veliki Fendt, kao iz fabrike da je izasao. Ipak je to svaba.
 
Planiram neki adapter za kombajn, uzeo bih 6r sklapajuci. E sad, sta uzeti? Da je secka ispod otkidackih valjaka ili sa strane, obicni valjci ili sa grickalicom? Da li bude posle problema kod sklapajucih adaptera tu gde krajnje baterije dobijaju pogon, jer vidim da neki imaju kao kandzu sa 3 zuba a neki drugaciji sistem? Citao sam temu vidim da se svasta kupuje.
 
Nazad
Vrh