Kukuruzna silaža

@MBranko- Ja sam uvek tretirao seme furadanom. I bilo je dobro. Ako sad daju gratis tretiranje Ponchom onda i nije tako loše, dobro njima a dobro i nama. Baš jutros je Alivojvodić pričao za cenu Limagrain kukuruza na B92.
 
Nisi me razumio, meni nije jasno otkud se pojavio taj kukuruz kad je poncho zabranjen za njegovo tretiranje.
 
@mbranko koliko vidim nalepnice jasno ukazuju da je on tretiran negde u Španiji, pa tako uvezen i ovde kod nas deklarisan. Ne vidi se nigde da je prepakovan tj ne piše na naleppnicama našim. E sad ako kod nas nije dozvoljen onda i neznam odkud on uopšte u prodavnicama-apotekama.
 
Ide se u :off_topic: Ali ja sam cuo na nekoj od emisija da se u prodaji nalazi seme koje je tretirano Ponchom do nekog datuma (ne mogu da se setim koji datum tacno). I da ce se rasprodati te zalihe u narednom periodu. Vecina tog semena ako ne i sve je od prosle godine.
E sad koliko je sve to tacno sto su rekli stvarno ne znam.
 
Vidi ovako ja sam prošle sezone u zemlju spustio dvadesetak setvenih jedinica As 160. Ako je sudeći po mišljenima forumaša da je Lg Helen i malo bolji onda jedva čekam da i ovo sada kupljeno seme položi na odredjenu dubinu i čekam povoljan momenat siliranja. Sve ostalo odakle je kako je došlo i i gde i kako je tretirano Ponchom je nevažno. Za mene je bitan prinos i velika količina dobre i kvalitetne silaže.
 
@MBranko- Ja sam uvek tretirao seme furadanom. I bilo je dobro. Ako sad daju gratis tretiranje Ponchom onda i nije tako loše, dobro njima a dobro i nama. Baš jutros je Alivojvodić pričao za cenu Limagrain kukuruza na B92.

Furadan u temi o kukuruznoj silaži je stvarno za razmišljanje. Aktivna materija je organofosfat, jako pokretljiv, od klijanja pa na dalje. Ide direktno u mleko i meso. Otrov prve grupe. Pet godina je na crnoj listi.
 
Aktivna materija je karbofuran i u karenci piše da je obezbedjena vremenom primene. Ništa nije naglašeno dali za silažu ili da je na crnoj listi.
 
Al to komšija Zoki pusta kišu oko Kraljeva pa nesme niki ništa bez njegovog odobrenja. Ja i moj mali smo kupili malo Lg Helen ( 14 džaka), ijedva čekamo da ga saranimo na 5 cm dubine, red od reda 75cm i 21cm rastojanja u redu. E sad da vidimo ko ima šta protiv( ili za).
 
Zarko Zoki je komsija koi ne zeli komsi da crkne krava, covek koi prati literaturu i svakom kaze st misli, i pravo je bogatstvo imati takvog komsiju. Kolko je kostala vreca LG helena.
 
Najverovatnije ćemo probati Mikado, po tvrdnjama drugih daje bolji klip od AS160, kolega iz sela ga seje već par godina i ostavi jedan deo i za berbu u klipu..
rajko gmilanovac@ ZP684 nije silažni hibrid, ali naravno može se silirati..
 
Zarko Zoki je komsija koi ne zeli komsi da crkne krava, covek koi prati literaturu i svakom kaze st misli, i pravo je bogatstvo imati takvog komsiju. Kolko je kostala vreca LG helena.
E baš mi drago što imaš takovog komšiju, ..... E kad bi ja imao takog komšiju nego sve neki jebivetri kojima uvek nešto treba...... Vreća Lg Helena je uzeta po ceni od 4500rsd I nije imalo više. Zatvorio sam čoveku prodavnicu naručio sam još... Valjda će da mi nabavi.

- - - - - - - -
Zaboravio sam da napišem da je Lg Helen tretiran Ponchom I da to tretiranje nije u šlo u cenu , a što neznam...
- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh