Kukuruzna silaža

Jel imas broj od Backe Topole?
Konkretno zasto bi ja da radim naluzu jeste iz razloga da sam radio silazu ranije,prvu sto sam radio na zemlji,zrno jos nije bio u potpunoj vostanoj zrelosti bilo je zrna koja su bila jos mozda trecina mlecna,ima slika ako prelistate temu ,pa me interesuje sastav te silaze,na oko izgleda najbolje od silaza koju smo dosad imali,ima miris po svezem kukuruzu,nije intezivan,boja je zelenkasta.Konkretno obicno kada se pocne u idealnoj fazi zavrsi se kad je vec suvo ili zrno ne moze da se razbije,pa sam prosle godine teo da probam da pre pocnem prvu turu pa da vidimo kako ce se to pokazati,jer znam dosta njih sto rade tako ranije silazu,a analiza bi pokazala onda dal je to bilo pametno ili ne.


Evo slike kako to oprilike izgleda:
zopw.jpg

ws03.jpg
 
Poslednja izmena:
Znaci ubudjala se zbog mlecnosti u zrnu, tj. Kukuruz nije bio dovoljno da kazem zreo za silazu|???`
 
jugi pobratime di ti vidiš ovde buđ?
igordulić analizu ti radi naučni veterinarski institut novi sad i tehnološki fakultet novi sad.kompletna analiza silaže ti košta oko5000 ako ćeš samo na kiseline onda je dosta jeftinije
 
Igore nisam mislio nista lose, ovako mi se ucinilo da je budjava zbog svetlosti, nemoj da se ljutis
 
Imam problem.Silaza se kvari,javljaju se po celoj povrsini i nevezano za sloj one plave budjave povrsine.Za sve ove godine ovoliko nikad nije bilo.Sta je uzrok???
Inace sve je ispostovano kao i svih ovih godina do sada i ipak se kvari.
 
Tako je bilo i kod mene srecom bila ta jama pri kraju, do tada se nije kvarila ono kad je ugrijalo poce se kvariti i grijati bas ta plava budj a i bili su mi tu misevi probili najlon. Ova druga jam je za sad oke nema kvarne a i radio sam zeleni kukuruz sad nema zrna kukuruza u balegi dok ona sto je bila suvlja bilo je zrna u balegi.
 
Ajde sutra cu da slikam.Nije to do vrucine nesto drugo nedostaje.Mislim se da nije bilo nedovoljno zrnevlja pa i manjak skroba.Bila je mnogo losa godina i nedovoljno klipova.Nisam je pravio zelenu previse ali nije bilo ni kasno.U vostanom zrenju.Na jami od 60t mislim da cu baciti bar 3t.I redovno moram da je pretrazijem da mi nesto budjavo ne promakne.
 
Meni se plava bud javlja kroz celu jamu i to negde negde nema pravila dali je pri dnu ili prema povrsini do folije.Trudio sam se da sve ispostujem prilikom siliranja.Sta moze biti uzrok.
 
Mogu misevi da naprave svoje hodnike pa onda tu navuce vazduh,

a mozda je i nedovoljno ugazena pa se kvari na tim mestima ,

Najbolje sto vise oduzimati od silaze i ravno odsecati slojeve da se smanji dalje prodiranje vazduha.
 
Nazad
Vrh