Kukuruzna silaža

Meni isto pocela da se javlja budj na pojedinim mestima i bas se tu greje, razlog ptice su tu busnule najlon gde je kisa sprala zemlju, sitne rupice al steta velika. Videcemo sad kad ogreje sta ce ostati od nje
 
Evo kako izgleda silaza pored slame

kboz68.jpg


- - - - - - - - - -

Malo losija slika slikano mobitelom.
 
Ti si ovo pokrio silo jamu balama slame ako se ne varam?

- - - - - - - - - -

Vazduh ti ulazi ako ima plavih kola
Pa normalno da ima vazduha.Ne kvari se ona tamo negde ispod pokrivke nego a ove strane koja je potpuno otvorena i odakle se izuzima.Kada odkopam pola metra u dubinu tamo nema ali ova strana koja je okrenuta prema napolje iz nekih razloga se cesto kvari ali bez zagrevanja.Zanimljivo sada kada je malo toplije manje se kvari a dok bilo hladnije vise ili sam dosao do takvog dela jame kada su i takve prilike.Pojma nemam.
 
Za silazu ti je bitno da je odradis u sto kracem zelenom vostanom stanju a sad dali sejes dekalb, zp,ns,kws,lg,pionir,agrimax,as,bc,os itd svako ce ti reci za pojedini hibrid dali je zadovoljan ili nije a sve zavisi od zemlje i od podrucja gde se nalazis podunavlje, podravina, posavina,pomoravlje,povardarje itd.
 
Ja sam u zadjih nekoliko dana svu silažu spakovao u vreće, ukupno 150 vreća od po 40kg. Potrošnja mi je premala za normalno trošenje pa je pakovanje u vreće bio jedini način da je sačuvam. Sad imam hrane za najmanje dva mjeseca, možda i duže.
 
jel ima neko sliku helena kad je bio pres silazu,ja sam bio u gradistu kod Muzlaja na reprezentaciji i odusevio me kukuruz sa visinom a i sa zelenim liscem do te parcele je bio neki drugi kukuruz podgoreo i osusen dok je helen bio kao gora zelen.
 
Savo, ja placao 4500 DIN po vreci, a tretiranje Ponchom je gratis kako bi ove godine privukli musterije. tako nam je njihov predstavnik objasnio, a slike tog hibrida nemam, prvi put ga sejem, a i verovatno niko u mojoj okolini nije sejao jer se vrlo teško nabavlja, ja čak iz Paracina, sam zapucao u Jagodinu i to nisu imali svu količinu da me ispostuju.. Prošle godine je bio AS 160 za probu i nije bio loš, ali nista ne bi bilo od njega da nije bilo uree, bez prihrane bude kao i svi ostali!!
 
, a tretiranje Ponchom je gratis kako bi ove godine privukli musterije. tako nam je njihov predstavnik objasnio

Ja mu ne bi baš previše vjerovao naime s 01.07.2013. u EU (a s time i u Srbiji jer je potpisala pretpristupni ugovor) su se morali povući svi insekticidi na bazi neonikotionida a Poncho ima aktivnu materiju Klotianidin koja također spada u grupu neonikotionida, dok se sjeme tretirano tim insekticidima moglo prodavati do 01.12.2013.. Prema nekoj logici moguće su dvije varijante kako se to sjeme moglo naći na tržištu, prva ako se dorada sjemena radi u Srbiji da su se htjeli riješiti Poncha kojeg su imali na zalihi, a druga (po meni vjerojatnija) da se radi i prepakiranom prošlogodišnjem sjemenu (ili je samo zamijenjena deklaracija).
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh