Kukuruzna silaža

Sutra cu da slikam silazu da vidite kakva je,dva dana je dajem malo vise nego inace i nema vise da je zagrejana,prelazi u hladno. Dobro je ipak. :ppozdrav:
 
- - - - - - - - - -

silojama2.jpg
silojama3.jpg



Ovo je silos koji smo radili u septembru 2013. god.

dimenzije 32 x 4.6 x 2.2 metra,

uzidano je oko 1350 kvadri, potroseno preko 1000 metara armaturne sipke, preko 1200 uzengija...

stalo je 90 prikolica silaze... i nije pun,.. prikolica 6.5 kubika..
 
Možda bi uradio neke kanale da se sa ovog brda ide voda oko silosa, i trebao si strane pod kosinom da uradis pa da možeš fino da priđeš ivicama, inače izvođenje radova čista desetka!
 
traktor-i-prikolice.jpg


- - - - - - - - - -

Možda bi uradio neke kanale da se sa ovog brda ide voda oko silosa, i trebao si strane pod kosinom da uradis pa da možeš fino da priđeš ivicama, inače izvođenje radova čista desetka![/QUOT

U pravu si, treba da se zavrsi okolo uredjivanje, a sa te desne strane to brdo je put sa koga cu kipati prikolicu silaze kada se silos napuni do pola onda zavrsetak punjenja odozgo sa puta. A nisam to zavrsio iz razloga sto smo kasnili sa gradnjom zato sto me je zavukla firma koja je trebala da poravna teren tj. da uradi zemljane radove.
 
  • Like
Reagovanja: igo
dali ima neko iskustva sa silaznim kombajnom clas jaguar 682 ili neki drugi tip?
 
Ja planiam da ove godine pravim silazu po prvi put, samo neznam sa kojim kukuruzom. Zasejao bih oko 1 hektar. Molim za pomoc
 
mozes da sejes koji god oces samo na vreme ga uradi i nema problema. ja sam sejao nekoliko sorte i nema neka velika razlika biraj samo kasnije hibride jer daju vecu masu .
 
nisam taj ali sejao sam as 160, kws mikado , 640, 6030,i 684 , od njih as 160 je imao najveci prinos zelene mase ali nije imao klip, a 684 je po meni bio najbolji imao je manju masu ali je imao i solidan klip.
 
Igo@ druze, kazi mi posto smo is skoro istog kraja, kako se pokazao AS 160 kod tebe? Jesi zalivao? koliko bio visok? hoce li on uopste bez zalivanja kod nas??
 
nisam ga zalivao jer nemam uslove za to, kad bi se zalivao mislim da bi tada bio pravi pogodak i za klip i za zelenu masu kod mene je bio oko 30 cm vislji nego ostali i to bez mavodnjavanja.
 
Departman za stočarstvo na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu radi analize stočne hrane.
 
Analizom dobijaš hranjivu vrednost odnosno proteinsku vrednost silaže koliko ima sirćetne ,mlečna i buterna kiselina

- - - - - - - - - -
 
Nazad
Vrh