Kukuruzna silaža

@sirimavo

Nadstrešnica se pokazala odlično prethodnih godina. Nekisne ni silaža ni ja dok tovarim. Ova zima je bila dosta suva i osim jednog snega nije bilo potrebe za pokrivanjem mada ima još vremena. Trošak je minimalan, cerada 5x4m je koštala oko 1000 dinara, nosače sam napravio od raznog otpadnog materijala što se vukao po radionici, plastične cevi su ostale od plastenika i samo sam ih skratio na meru. Slikao sam par slika, valjda se vidi sve što te zanima.

9u8a8yju.jpg


buqaneny.jpg


a8e5uhyj.jpg


e9y5enag.jpg
 
Dole je jama, koja je ozidana a iznad na metalnim nosačima su zašrafljene fosne od 5cm debljine. Možda su mogle i colarice da posluže ali nisam hteo da rizikujem.

Evo i koja slika ...

e6evaty5.jpg


memuhaze.jpg
 
Poslednja izmena:
Cena je 400 eura, motor je trofazni. Nabavio sam ga kod mene u selu donosi čovek iz CH, ostao mu je još jedan za prodaju.

- - - - - - - - - -

Sava21 držimo i dalje junad. Trenutno imamo 10 komada.
 
Komšija je radio sa slamom, 2 male bale visoko. Samo on je posle gaženja sklonio bale i pokrio folijom. Ko ima prostora a ne troši puno, nije loše rešenje.
 
A kada je sklonio bale, da li je i dalje silaza ostala u istoj formi? Ja sam mislio da uradiimo to ove godine, bila mi je potrebna jos jedna jama, ali nisam imao vremena da kopam, a kamoli da zidam, pa sam razmisljao u vezi tih bala, ali suvise mi je bilo rizicno, jer koga god sam pitao, niko nije imao iskustva s tim, tako sam odradio jedno 20-tak prikolica na zemlji tj. na najlonu i nije bilo lose..
 
Kad se ugazila ostala je kao iz kalupa. Jedino što nismo predvideli je da će se bale pomeriti kad počne da se gazi. Ali to smo rešili tako što smo zakucali drveno kolje sa spoljne strane ... posle smo sve povadili.
 
Nazad
Vrh