Kukuruzna silaža

Iz Nisa ili okoline je dosla ne znam ni ja nisam isao da gledam samo smo preko slika sporazumeli se,ali je falilo dosta delova puno sam morao da ulozim..navodno je bila u nekoj zadruzi jos pre,bar je racun odatle e sad ne znam,odakle je tebi poznata? :)
 
Prikolica je od mog dobrog druga ,sluzio sam se ja dosta sa njom ,ali ie bila bez ovih delova za razbacivanje stajnjaka kasnije je on to montirao kad je spremao za udaju.
 
Evo konacno i ja da izbacim slike silaze:
glrw.jpg
ipl5.jpg
2xce.jpg
 
Jutros razocarenje,otvorena nova silaza i jednom recju katastrofa.Jedan deo ojadili misevi a jedan deo pun plave budji,ono sto je dobro krave jedu odlicno cak i bolje od prethodne.Moj zakljucak za ovu plavu budje je da je od kukuruznog plamenca,bilo ga je jako puno jer je komsija imao papriku pored mene.Silosi koji su mnogo manje obecavali bili su bez budji a tako je bilo i prosle godine na delu gde je bio kukuruz koji je bio pored paprike,mnogo losiji kukuruz je dao lepsu i bolju silazu



2vtbnyt.jpg


33mu77p.jpg


2646yv8.jpg


egajhy.jpg


2lcxz55.jpg


23vgq9s.jpg
 
Dodjavola!!! jedino da uradis kao sto sam ja uradio, skidas sve dok ne dodjes do zdravog dela...ona moja sto se budjala sad se ne budja, a glavni razlog je taj sto je voda usla...a imao sam i ja tu plavu boju, mislio sam da je zbog budji a vidim da je u stvari plamenac,...
 
Odlicna je, bale jos bolje, bas mi se svidja sto si je pokrio videcu da i ja to za sledecu godinu ucinim isto... Pajac@ imas odlicne ideje :ppozdrav:
 
Pajac svaka cast za ideju o pokrivanju silaze ovom nadstresicom jel mozes da slikas iz vise uglova i malo pojasnis da uradim ovo isto.
 
Nazad
Vrh