Kukuruzna silaža

Evo koja slika i kako nasa silaza sada izgleda:
48i6.jpg

p8h7.jpg
 
ZAvisi od krave, ali ja dajem oko 12-`14 kg dnevno posto je sad dobra da kucnem u drvo krave je jedva cekaju,ali ne mogu vise od toga moje da pojedu, inace koliko sam ja nacuo krava moze 20kg da pojede dnevno
 
Vidim nije ti veliki silos, koliko imas krava i po koliko im dajes na dan, jel ovog lisca ima ovoliko neisecenog zato sto je bio malo susi kukuruz ? Poz
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam 3 krave, 2 junice i jedno tele. Kravama dajem po dve uvrsene korpe sa slike a junicama po jednu i to pojedu za ceo dan.
Ovog sto je ostalo neiseceno nije lisce nego ona oljina oko klipa, lisce je bilo zeleno, a ostalo je krupno zato sto je kukuruz bio visok i gust a traktor je bio malo slab da tera silokombajn pa se gusio i nije lepo sekao masu.
 
Imam 3 krave, 2 junice i jedno tele. Kravama dajem po dve uvrsene korpe sa slike a junicama po jednu i to pojedu za ceo dan.
Ovog sto je ostalo neiseceno nije lisce nego ona oljina oko klipa, lisce je bilo zeleno, a ostalo je krupno zato sto je kukuruz bio visok i gust a traktor je bio malo slab da tera silokombajn pa se gusio i nije lepo sekao masu.
I znas li koliko ti ima kg u ovu uvrsenu korpu i koliko si povrsine isilirao i do kad imas silazu? :cool:
 
Po mojoj proceni u korpu stane oko 9-10kg. Siliran je AS160 i na 35 ari je bilo 14 prikolica tehnostroj jednoosovinki, radio sam dve silaze ova sto je gore na slikama je 7 prikolica radjena je na zemlji samo stavljena slama ispod silaze i racunam da ce mi trajati do sredine februara. Druga silaza je u silo jami isto 7 prikolica i ona ce mozda da traje do avgusta. Na 69 strani su slike kada je radjena silaza.
 
koji vi sadite kukuruz za silazu, ja ne znam koji cu saditi, video sam samo as160 da je bio kod mog rodjaka 3m ove god.
 
Nazad
Vrh