Kukuruzna silaža

Neko je lepo objasnio u temi Kukuruz 2013 sto je kukuruz ovako brzo izgoreo :osmeh: Samo ti siliraj, ugazi i zatvori kako treba i nema zime. Ja javljam kako sam prosao u siliranju :osmeh:
 
Ja sam sa asom 160 prezadovoljan visina mu je od 3,5 do 4,5m. Pre 15 dana dobro natopljen i ovih dana bi trebao opet da ga zalijem i za 15-20 dana da ga siliram
 
Neko je lepo objasnio u temi Kukuruz 2013 sto je kukuruz ovako brzo izgoreo :osmeh: Samo ti siliraj, ugazi i zatvori kako treba i nema zime. Ja javljam kako sam prosao u siliranju :osmeh:
Mogu li jedan najlon da stavim po zemlji iz jednog dela,i po vrhu takodje iz jednog dela i da se sretnu sa strane,ili je bolje da kupim iz jednog dela pa da se spoji na jednom mestu? Planiram da pokrijem zemljom posto imam cime da nakopam,a nemam dovoljno guma da bih njih stavljao.
 
[video]www.youtube.com/watch?v=cpH5zdOQqaw&feature=youtu.be[/video]



Jučerašnji posao,AS 160 7 Zmajevki od 8t napunjene maxmimalno 22 reda nepuno jutro potrošio sam 40l nafte.Morali smo da prosečemo tri reda tuje otišlo skoro 2 sata dok smo poranili u kombajn
fotografija-0034.jpg
[/IMG]
fotografija-0035.jpg
[/IMG]
 
zombie_666

kako ova kronva prikolica izbacuje silazu ja imam istu ovaku i ove godine planiram da vozi sa njom ali neznam ocel ici

Pitanje nije upuceno meni ali da odgovorim. Lanci ravnomerno vuku masu napolje, bez obzira da li je silaza na prikolici gazena ili ne. Sto sporija brzina u praznjenju prikolice i masa ce biti rasporedjena bez gomila.
 
Danas zavrseno siliranje. Nisam slikao niti snimao, imam problem sa softverom na mobilnom. Hibrid AS 160, povrsina 1,3h isilirano je 29 IMT prikolica od 3t. Racunamo da je bilo izmedju 1500-2000kg mase u svakoj, znaci ukupno oko 58t mase. Kvalitet mase je mnogo bolji nego prosle godine, tako da smo zadovoljni. A bicemo jos vise zadovoljni kad otvorimo ako bude dobrog kvaliteta i ako se ne ukvari mnogo :osmeh:
 
zavrsili smo silazu pre par dana, uradjeno 1 hektar, imali smo 8 prikolica, e sad neznam tezinu mase, jer su prikolice sa dodatim stranicama od raznih dasaka :) pa niko ne zna nosivost istih. pokriveno najlonom i zemljom kod nas je zovu tenja,inace uvek sa tim pokrivamo,sitna je i dobro pokriva,a ne smrzava kao pesak. bacio sam i malo psenice,ne znam kako ce to biti,cuo sam da kad nikne i pusti korenje kroz zemlju pokrivac bolje drzi.
 
I ja sam uradio silazu u nedelju.Bolji mi je bio prosle godine ZP 735,nego ove AS 160.Tako da,sledece godine najverovatnije ponovo ZP
 
Nećak je danas silirao kolegi par jutara tj. samo one parcele gdje je pregor pa mu se suši kukuruz. Odmah se i vidi kako izgleda silokombajn nakon što je prošao kozmetički tretman, samo nažalost nije bilo vremena i za heder.























 
@mbranko
Ovde je bilo i silaze i senaze.:osmeh:I mi smo zavrsili sa silazom,hibrid AS 160 i nisam zadovoljan,ni masom ni kvalitetom.Preprosle godine nam se pokazao dobrim,ove nista nije pokazao od svojih karakteristika.Na tri dana pre secenja jos izgledao dobro,kad smo otisli da siliramo izgoreo samo tako,nismo mogli da ga prepoznamo.Sa 1,5ha izvukli smo negde od 40 do 45 tona mase.
 
To je od kolege a on baš ne brine previše o stanju usjeva, ali su dosta tome pogodovali vremenski uvjeti. jer je kod mene u maju bilo prehladno i kukuruz je stagnirao a palo je dosta kiše onda je naglo zatoplilo pa su iznikli i korovi koji su dublje u tlu a već je bilo prekasno za korekturu. Ta njiva je na maloj uzvisini pa ima slojeva žutog pijeska tako da je na nekim dijelovima kukuruz totalno izgorio, ima i gdje je taman za siliranje a ima gdje je još prezelen. Par slika kako to izgleda







skroz na kraju njive je prezelen ali mi se nije dalo ići tamo slikati. U mom kraju je to koliko znam prvo siliranje i ono pravo (na normalnim njivama) neće biti barem još desetak dana.
 
Mbranko kod vas se kukuruz drzi dosta dobro od Siska prema Zagrebu,a od Siska prema Srbiji sve suvlje i suvlje cini mi se da je oko Sremske Mitrovice najlosiji kukuruz kod nas u Juznom Banatu se jos uvek drzi kukuruz , sejao sam 10 maja i planiram da pocnem odnedelje da siliram.
 
Nazad
Vrh