Kukuruzna silaža

Kako si zadovoljan sa ovim hestonom,koji je motor i koja je potrosnja kao i ucinak na dan?
 
Ovo je Hesston. Zadovoljni smo, zavrsi posao i to fino, za 5-7 min puni prikolicu od 3-5 t. Potrosnju nikad nismo racunali nesto preterano, zavisi od brzine, prinosa, suzine secke i kako ko prati kombajn. :) . Cak i ucinak nemozemo da racunamo jer su parcele dosta usitnjene tako ddok se okrenes u njivu (a prednji tockovi su mu upravljacki sto je i mala mana), dok odes iz njive u njivu, i ucinak i nije nesto pretarano veliki,a i na podne na velikim vrucinama ne radimo, bolje i dan duze nego da prokuvamo i mi i masine..
 
motor je General motors detroit dvotaktni dizel motor, v6. radi i na temperaturi od 120 stepena vode u hladnjaku, ali nemoze nista da ga zakoci i curne na auspuh samo kad upali, posle ne curi.. Svaka im cast za motor..
 
Mbranko kod vas se kukuruz drzi dosta dobro od Siska prema Zagrebu,a od Siska prema Srbiji sve suvlje i suvlje cini mi se da je oko Sremske Mitrovice najlosiji kukuruz kod nas u Juznom Banatu se jos uvek drzi kukuruz , sejao sam 10 maja i planiram da pocnem odnedelje da siliram.

I kod mene se super drži, zapravo je još skroz zelen pa ima i pečenjara. jedino na takvim njivama gdje ima tog žutog pijeska ili uz rijeku Dravu tamo je šljunak i pijesak na samoj površini i tamo je skroz izgorio i već su se klipovi okrenuli prema dolje. Kad slijedeći puta budem išao u ribolov poslikat ću kako to izgleda pa stavim u temu kukuruz.
 
Nije mi prvi put,ali ko da jeste. A tebi je jos gore. Ja kad zatvorim,posle sam miran,nema nervoze,cekam otvaranje bez problema. Siliram as 72 i nesto zp 666. Hteo sam raditi 30 prikolica jednoosovinki,ali sam se predomislio,ne treba mi kukuruz u zrnu,ostavicu mozda hektar za berbu,tako da racunam da cu imati oko 50 tih prikolica,a prosek tezine prosle godine bio 3,5 tone racunam. Merio sam deset prikolica. A bilo je dvadeset ukupno.
 
Konacno da stignem malo da se posvetim forumu,pa evo i koja slika:
sn6z.jpg

3cr8.jpg

yahh.jpg


nkzr.jpg

g3cs.jpg


9f6n.jpg

lotf.jpg

haa6.jpg

4ec9.jpg

hus1.jpg

qaao.jpg
 
Poslednja izmena:
pozdrav prijatelji! da li stavljate kakve inkonkulante u silazu? danas sam poceo silazu ali u odnosu na vas ja sam amater jer siliram svega 15 prikolica jednoosovinki sa nastavcima! isto na zemlju poturam najlon i odozgo gazim sa traktorom pokrivam najlonom i na kraju nabacim zemlju od 5 do 10 cm po vrhu! kakve savete mi dajete zelim da cujem vase strucne savete? koja debljina da bude da li je bolje tanje ili deblje? inace mi je pioneer pr34b23 poncho 1,25
 
Ja stavljam minazel,da l je do njega il smo se ispraksovali,ali prosle godine otpalo samo jedna kolica,i to samo na kraju gde je neko izgleda malo zakopao tockom kad je ili gazio ili nailazio sa prikolicom. Za ostalo ne znam sta da kazem,pa cak ni za inokulant,samo kazem kako ja radim,a pisano je dosta u temi o tome sto pitas,prelistaj malo.

Igore,svaka cast. Odlicno izgleda.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje: Ima li neko predstavu koliko je tezak jedan m3 nagazene silaze, ali od redovnog kukuruza, sa klipovima kao ove godine?
 
Nazad
Vrh