Kukuruzna silaža

Samo da se sastignemo bice i hvataljka valjda pa da se mogu i poslagati te bale.
A sto se jaguara tice ima nesto sitno,lanac po koji pukne,ali nisam menjao pred sezonu kao prosle godine nego u hodu,doduse nisu to ni kvalitetni lanci,em nemaje nikakvo podmazivanje ispod hedera,al dobro,za 20 min se skrati i ubaci ako ima novog u kabini.
 
Evo kako ja skladistim silažu, jama je 11m dužine 3m širine, ne kisne, ne pece je sunce, kukuruz koji je secen je as72 i ns640

img0088.jpg
[/IMG]
 
Ja sam naprvio jednu jamu oko 18 prikolica ovih za djubre sa nastacima jos jednu planiram, i interesujeme koliko stavljati minazela po prikolici ili ga stavljati samo sa strana i na vrhu i kako se primjenjuje.
 
I mi smo ovih dana radili silazu,As 160 i as 72,isto stavljano minazela,po silazi,as 160 opasno izgoreo za 3 dana i kod nas u kraju je gotovo sa silazom jer kukuruz izgore skroz.evo i koja slika...
2m4vx55.jpg

o6y83c.jpg

2qtcnjp.jpg

xepgnp.jpg

fnv902.jpg
 
Potrebna mi je pomoc,od sutra treba da pocnem da radim silazu,imam na jednoj parceli poprilicno suvo peraja i pocelo stablo kukuruza da se susi,a klip tek malko prelazi iz mlecne u vostanu vazu,sad ne znam da li smem da to siliram i sastavljam sa ovim drugim kukuruzom koji je odlican,ima i zrna i zelene mase? Plasim seda taj kukuruz koji je u mlecnoj fazi ne napravi neki vid kiseline da to posle krave nece da jede ili da ne napravi budju pa da bacam silazu. Malocas bio da ga obidjem,u kukuruzu suvo kao da kise nije ni bilo juce. Povrsina 1,5 hektar,a klipovi mali,ne ostavlja mi se za berbu. Listao sam temu al ne nadjoh sta me muci.
 
i kod mene je ista situacija as 160 oko 1 ha dopola suv a klip u mlijecnoj fazi pa sam planiro da ga mijesam sa as 62 koji vec prolazi vostanu fazu
 
Ipak necu da radim jos te gde je mlecna faza zrna,velik je ulog,a ja nisam kockar,a to su mi as 72 i ns 640,cekam jos,radicu iz dva puta. Sutra cu da radim te koji su spremni za siliranje,ranije sejani kukuruzi.
 
Mi smo radili kod jednog kolege dole zeleni kukuruz usredini suvi i gore opet zeleni bas me interesuje kakva ce ispasti silaza. Ja sam islirao 640 i bilo je bas dosta mase odavno ovako nije bilo mase i mikada jos nisam islirao i mislim da ce biti jos vise mase od 640 i ima dosta bolji klip nekidan sam jedan vagao ima preko 400g
 
Evo kratke foto priče sa pravljenja silaže kod mog kuma.
Siliran je neki AS ne znam tačno koji...
Radili smo dva i po dana, i navezli 36 prikolica sa 4 jutra, tj 2,3ha.

Početak. Prva prikolica istovarena.
Fotografija0457.jpg

Gaženje...
Fotografija0461.jpg

Istovar...
Fotografija0465.jpg

Zadovoljni kumovi prilikom istovara pretposlednje prikolice.
Fotografija0468.jpg

Finalno gaženje...
Fotografija0470.jpg

Sve u svemu, kum je jako zadovoljan silažom, jer je potrefljen idealan trenutak za siliranje.
 
Ja se definitivno oprastam od as160 sad i nikad vise stablo tanko nikakvo klip jadan , izgoreo od srede do danas 60% , njiva natorena tu je samo reklama i nista vise, necu da reklamiram ali zp 735 i kws mikado nemaju premca sto se tice silaze.
 
Ni ja nisam zadovoljan sa as 160 po meni za silazu je mnogo bolji as 72 i mase i zrna,sledece godine sejem Turtop pa cemo videti kako ce biti.
 
Kod mene juce zavrsena silaza
wrp9.jpg
x77w.jpg

[video=youtube_share;acuHpTTxS6g]http://youtu.be/acuHpTTxS6g[/video]



Imao sam tri ovakva kamiona i jednu kamionsku dvoosovinku iz nekih 90ari, a siliran je ZP677
 
Gazi merdzo bolje od traktora.Borko jel ti se kvari silaza kad stavljas slamu na zemlju.? Pitam jer razmisljam sta da stavim dole najlon ili slamu.Imas li sliku kako si pokrio ?
 
Slamu smo stavljali i prosle godine i ukvarilo se jedino kad sam zadnju prikolicu kipovao propisao klip i tu gde je iscurelo ulje taj se krug ukvario i malo prosirilo dalje.
Razmisljao sam da stavim najlon, al ajde ipak vidim da vecina ovde stvl;ja slamu.
Vladimir92-nemam sliku jer smo zavrsili po mraku danas finalno pokrivanje, juce samo stavili najlon i bacili gume od auta i neke cigle i grede, a dans razbacali zemlju preko.
Sutra slikam kako izgl;eda pokriveno
 
Nazad
Vrh