Kukuruzna silaža

Jel pocelo sa siliranjem kukuruza za dnevne potrebe ?? Ja sam poceo iz jedne parcele gde je AS 160 da secem i da dajem bikovima. Lepo ga jedu bez obzira sto im dajem celu biljku. Za koliko para moze da se nadje ona masina koja sece celu biljku kao silokombajn ??
 
Sto mu vise platis on ce da bude srecniji.Prosle godine Kuc je placao 3,5 din.ako oni siliraju a ako ti onda 5.Jel to povrsina 20 ari?
 
Jel pocelo sa siliranjem kukuruza za dnevne potrebe ?? Ja sam poceo iz jedne parcele gde je AS 160 da secem i da dajem bikovima. Lepo ga jedu bez obzira sto im dajem celu biljku. Za koliko para moze da se nadje ona masina koja sece celu biljku kao silokombajn ??
A sto uopste razmisljas o tome uzmi neki silazni kpmbajn cene su im od 400 do 4000 eur..Naradices se ko konj jedino ako moras da presecas kukuruz inace samo poso pravis sebi ..moje misljenje..:osmeh:
 
marica@ jeste parcela od 20ari ali kaze da je sadio na 35cm red od reda, e sad nisam jos bio da vidim kakv je , ali ne znam ni koliko moze da meri jedna prikolica silaze, moje misljenje je do 2,5tone
 
Ja sam merio imt prikolicu ednoosovinku sa nastavcima od 45 cm visine,imalo je neto 3,350 kg. Nego koliko vrediti platiti proslogodisnju silazu,nije nekog kvaliteta,nema zrna puno,ali nije ni otvarana otkad je uradjena. Ima nekih 15 tona,ne znam sta da ponudim za to.
 
Koja je cena silaze ove godine i koliko moze da stane u ljutomerku sa dodatnim stranicam kilograma. Nudi mi covek jednu parcelu za silazu otprilike 4prikolice pa da znam na cemu sam.
prema mom iskustvu trebalo bi da stane od 2800 do 3200kg grubo receno jer postoje nekoliko faktora koji bitno uticu na tezinu a to su vlaznost,kvalitet i nacin utovara,ako je kukuruz krupan i vlazan i ako se dobro izgazi dok se silira onda moze preko 3t.radio sam silazu ranije tako da zanam malo o tome.kada je dobar kukuruz trebalo bi nekih od 5-7ari da napuni prikolicu sa duplim stranicama a desava se da stane i 30ari sve zavisi od kukuruza ove godine bi trebalo da bude dobro za silazu videcemo.
 

Ne rade linkovi :osmeh:

A sto uopste razmisljas o tome uzmi neki silazni kpmbajn cene su im od 400 do 4000 eur..Naradices se ko konj jedino ako moras da presecas kukuruz inace samo poso pravis sebi ..moje misljenje..:osmeh:

Dobio sam i takve predloge od nekih kolega iz okoline. Videcu verovatno da uzmem neki silazni kombajn. Jer kako sam gledao secku ne mogu da nadjem ispod 200e, a za 300-400e mogu da nadjem silazni kombajn u malo losijem stanju i da ga samo sredim posle. Tacno bi mi dobro doslo da posle ne teram rodjaka da mi silira.
 
Moze li mi neko reci kakva su iskustva sa siliranjem kukuruza koji je bio polegao usled naleta vetra?kukuruz se podigao,oformio klip,ali je skoro stablo do stabla,tako su nekako isprepletani,zna li neko da li je moguce to silirati jednorednim silaznim kombajnom,a da se pri tom ne lome stabla koja su pomerena u red koji se silira?nadam se da neko razume sta pokusavam da saznam:osmeh:
 
Ako je polegao sav pod jednu stranu moze lepo da se skine ako ides samo pod jednu stranu a ako je umrsen u svim pravcima jako tesko,polovina ima da ostane i da se ugazi.........
 
evo i mi smo pre dve nedelje poceli hraniti sa zelenom silazom pa sam danas slikao na brzaka.
fotografija-0047.jpg
 
Da li cu da pogresim ako uradim silazu za jedno 10 dana ?? U pitanju je AS 160, nisam slikao kako trenutno izgleda klip.
 
Danas treci dan kako radimo silazu zavrsili smo prvi boks od 4000 tona i planirmo jos dva manja 3500 i 2500 tona. Hibrid KWS
 
Mark 10000 tona silaze koliko to goveda imas na imanju?

- - - - - - - - - -

To znaci da ces silirati oko 200 hektara?
 
Nazad
Vrh