Kukuruzna silaža

msm da ne preterujem samo malo poprskam po silazi,ne natpam ili tako nesto...a inace ove god je u silazi malo zrna skroz,unistila nas susa,kise nije bilo nikako,dobar kukuruz bio samo gde smo zalivali...gde se nalazis ti u Bogaticu...
 
Evo kako se kvari kod mene,cudno na sredini u dva traga a krajevi koji se obicno kvare su super...........:sta:


2gy7q74.jpg


2ex1t7b.jpg
 
Ratkopa jesi je dobro isjekao, mozda ti se kvari od slajdranja po kolotrazima, inace ja poljevam sa vodom kad je suvlja vise ako je zelenija onda manje, i bacamo so, i ispane svake godine dobra.
 
misli vjerojatno gdje je prilikom gaženja proklizavao traktor ili dok je vukao prikolicu gore.
 
Mi smo godinama radili sledece: Prva prikolica,najcesce dvoosovinka,istovar do stranica,pa gazenje sa tomom vinkovicem,vode po potrebi i to malo,so i nekad krec iz dzakova,pa istovar dvoosovinke skroz,gazenje pa malo vode,so krec,pa posle jednoosovinke takodje do stranica istovar i posle iznova sve,uglavnom nikad bas punu prikolicu ne istovaramo,pola pola,na kraju istovaranja zadnje prikolice,gazenje tu bude sasvim duze,pa posle toma upada u prikolicu,istovar njega na rampi,prikolica ode po zemlju dok se za to vreme pokrije najlonom,pa zemlja i nekad deda baci malo zita po zemlji i vise dana se zaliva. Videcu dal imam negde vise slika u kompu pa da prebacim neki dan.
 
planiram od godine i ja praviti silazu.e sad sta mislite dal je bolje as 160 silaz ili neki iz fao 600 grupe?ovamo lazar iz blaca sadi silazni.primetio sam da raste visoko a tanak mu struk.kunina mu je bela.sta vi sejete?
 
Ja sam ove godine sejao AS 160 i zadovoljan sam,jes da nije imao klipa al kakva je godina bila.......
Sledeće godine ću posejati AS 160 i ZP 735 PA DA VIDIMO KOJI ĆE BITI BOLJI.
 
Preporucujem vam AS 160 silazni hibrid,od bliskih ljudi znam da se ove godine pokazao dobro.Izuzetno kvalitetna silaza.
 
Nazad
Vrh