Kukuruzna silaža

As 160 mi je pobacio ove godine strasno,jeste da je susa ali u njivi od 6kj pola sam posejao as 160 i pola pionir D12 as je imao 40% klipova a pionir 95% i to u SUSI:bravo:
 
Kod mene je skoro svaki as160 imao klip bar 2.5m visine a imao je i nesto trave nisam stigao da oprskam,kod komsije isti hibrid uradjeno sve po propisu ni jedna travka i niti jedan klip u njivi, on je sejao pocetkom aprila a ja sredinom.
 
Sad si me bacio u razmisljanje komsija je ga imao i bio je bas dobar zelenio se bas i on kaze da bas nije imao nesto klipa, Kod ovog drugog komsije je bio as 72 i bio je bas dobar.

ne sikiraj se ja sam sijao as 160 i prezadovoljan sam sijacu ga i ove godine bilo je i klipa i stabljike stim da je klip bio veliki u prosjeku 20 reova a duzina 30-35 cm, jest bio malo rjedji ali bio je u vodi pa je sagnjio
 
Prošle godine sam sejao LG Hellen za siliranje i mogu reći samo to sam bio oduševljen prinosom i sa time kako je podneo sušu.
 
Ni kod nas se bas nije proslavio ni as160 ni helen prvi put smo ga imali,no doduse spram pionira d12 bio je odlican,pionir nam ostao na 1.5m visine,doduse bilo je klipica neki minimalni,dok su helen i as bili uglavnom ne opraseni cutka sa po kojim zrnom.
Ali nema tu pravila,prosla godina je bila katastrofa,videcemo ove godine kako ce se pokazati,dat cemo im jos jednu sansu.
Kas sam silirao naisao je bas promoter as hibrida i zaustavi se i ja stanem da pricam s njim i pozalim mu se,ali bio je pametan i prijatan iako se ne poznajemo kaze takva je kakva je godina da nije uspelo nije,dok vidim kws lg vec su nasli pacijente da pricaju kako su imali xxxx tona kukuruza,silaze kako ce samo te hibride sejati itd,svi znamo kako je bilo,nema potrebe za neko foliranje,i prodavanje magle.
 
Zoran Kostovic

Kakav je tip zemljista kod Vas, mislim da ste mi rekli da ste imali ove godine i 735 i as160 i da je bio bolji zp, da li su u pitanju laksa zemljista tipa gajnjace ili teza tipa smonice i ilovaka

ps. nemogu nikako da nadjem tu prepisku
 
Verovatno ste nešto pomešali, ja nisam sejao 735, samo AS 160 i to na različitim tipovima zemljišta. Zadovoljan sam u odnosu na uslove kakve je prošla godina priredila usevima.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije i ove godine sejacu ZP 735 ,ako ove godine bude kise on moze porasti i do 4m visine a pionir d12 nemoze preko 2 m sto znaci skoro duplo vise mase.
 
Nazad
Vrh