Kukuruzna silaža

Jel bi meni neko hteo da objasni sta je sve potrebno u jednom danu za ishranu mlecnih krava? Mislim koliko kg silaze, kukuruza... i sta se sve jos daje i u kojim kolicinama. Al onako jednostavno :)
 
Primer za 10 krva koje daju 25l /kravi/na dan:

Oko 190 Kg kukuruzne silaze
50 Kg lactoma
2.5 kg camisan
190 Kg senaze
5 Kg slame
= 440 kg Smese hrane.

Ovo je prpisano iz prospekta za SANO koncetrate. To je ako je sve optimalno. Cak unutar ovog recepta predlazu i svoje koncentrate sto je normalno. Umesto njih mozes ubaciti prekrupu, umesto senaze seno, a pozeljno je lucerku davati ili svez kosenu travu u prolecnom periodu.
 
Ja svjeze kosenu travu dajem od maja mjeseca pa sve dok ima sta pokositi do prvi mrazeva onda dajem sjenazu, a silazu dajem pretezno od oktobra pa dok ne nestane tamo do juna koctretate uopste ne koristimo iako imam mjesaonu prije smo pravili koncetrat vise nepravimo posto skupo izadje.
 
A lactoma i camisan su neki koncentrati? Ja bi radije bez njih ako moze jer mislim da je prirodno najbolje.
A tih 440kg jel to po kravi ili za svih 10?
 
A lactoma i camisan su neki koncentrati? Ja bi radije bez njih ako moze jer mislim da je prirodno najbolje.
A tih 440kg jel to po kravi ili za svih 10?



Pa u neku ruku i jesu koncetrati ali obogaceni mineralima, vitaminima, aminokiseline i jos sto sta. Naravno da moze i bez njih ja ih nekoristim. A gore navedena kolicina je za 10 krava. Cisto sumljam da bi jedna krava mogla pojesti 440 kg bilo cega danas.:osmeh:
 
Ahaha normalno :D
izvinte me molim vas :D

- - - - - - - - - -

Posto sam prvideo konacno shvatila :haha: Da li neko moze da mi kaze cenu silaze po toni? :cvetic:
 
evo i nas
sam7694.jpg

sam7740.jpg
sam7700.jpg


- - - - - - - - - -

sam7632.jpg


- - - - - - - - - -

1212.jpg
 
Otvorena Druga silaza,hibrid Pionir D12 savrsena boja ima dosta zrna mirise lepo i lepo je jedu,bolja je od As 160 koji je pobacio u susi:osmeh:
 
Nazad
Vrh