Kukuruzna silaža

Treba da uzimaš celu širinu ili makar za dva dana da uzmeš.Tako se neće kvariti.Tako ja radim sa mojom i ne kvari se(tj.vrlo malo)
 
i onaj mf je sastavljen u ursusovoj tvornici i ima ga i pod njihovim imenom kao ursus 3512.

255_zpsecf3b824.jpg


ovo ti se vidi na 6'13"
 
retko koja silaza ove godine je sa mnogo zrnadi, a to se moze nadomestiti zoblju...
trebalo bi da se u PSS Tamis Pa. rade te analize, proveri...
a sutra su dani polja pa mozes na licu mesta da se raspitas...
 
РаткоПа

где си нашао онај пластични сандук на колицима, чини ми се да је доста већи од стандардног
 
Evo ovde http://www.roto-alibunar.rs/roto-proizvodi/roto-agro/farm.html

Moja kolica su zapremine 180l,imam ih dvoje jedna za stajnjak a druga za silazu,Zelena sam kupio na vasaru u debeljaci ali su losijeg kvaliteta od ROTO crnih koje imam oko 3 godine.Ako ih kupis neces se pokajati sigurno_Ova zelena sam platio 7000 din a crna 11000 dinara,to je cena za kompletna kolica a posebno za sanduk neznam.......
 
11000 dinara nije li to malo skupo,kod mene od 120 litara koštaju 30 evra, RatkoPa pošalješ na naučni institut u novi sad brzom poštom
 
Ako je dobro zatvorena da ne dolazi u kontakt sa vazduhom moze da pregodisnji.
Mom bratu je pre 7-8 god. pregodisnjila i kad je otvorio ona kao zlato.
 
Mom stricu je pre par godina stajala dve godine ne otvorena silaza. Mislio je da od toga nema nista i trazio je nekoga sa ultom da to izbaci iz silo jame i baci jer nije imao trenutno stoke. Posto nije mogao nikoga da nadje resio je sam da tovari i da baci. Medjutim kad je otvorio i video da je silaza odlicna, nije znao sta ce sa njom. Odmah je zvao sve komsije ko je imao stoku da nose po malo, da iskoriste..
 
Divim se tvom stricu jer nemogu da verujem da postoje takvi ljudi koji su spremni da podele nesto komsiluku. Da se vratim na temu , proletos moj drugar iz Skorenovca (sebescan)ostao bez silaze i trazio gde bi mogao da je kupi, nasao sam silazu u Bavaniste ali ovaj zacepio 12din kg ,posle nekoliko dana setimo se na davno propalu farmu SLOGA iz Kovina odemo mi tamo a u silo jamu izrasle obzove , kopali smo oko 80cm da bi dosli do zdrave silaze kad smo dokopali do silaze ona je bila zuta prepuna zrna krave su je veoma rado jele . Izvezli smo oko 15t i onda se pojavio kao neki gazda i policija tako da smo to batalili,jer ovo je zemlja Srbija gde je mnogo bolje da to propadne nego da neko iskoristi, inace silaza je bila stara oko 9 godina i jos uvek tamo stoji jos neki vagon.
 
Nazad
Vrh