Kukuruzna silaža

a ja platio 2 klinca da mi zatrpaju 2 bazena peskom a imam zadnji utovarivac,treba malo mucnuti glavom.

- - - - - - - - - -

Meni ovo deluje kao prvo punjenje silo-trenca i da kolega nema iskustva, inace bi ubacio makar i staru foliju sa unutrasnje strane. Ova vrsta betonskih blokova ima osobinu upijanja vlage iz silaze sto neminovno dovodi do kvarenja u delu pored zidova.
Ideja sa prdnjim utovarivacem je odlicna.
moji zidovi su omalterisani ija sam razmisljao da ih izgletujem gradjevinskim lepkom ali da li je i to dovoljno pitam se.
 
U pravu je Zoran Kostović. Ovo je prvo punjenje silo-trenča.
Rezultat će se videti.
Inače smo nanošenje sloja zemlje završili nas troje, plus čovek za traktorom, za nepunih 45 minuta.
 
Evo koja slika i od moje silaze

dsc0281.jpg



dsc0283.jpg



dsc0287.jpg



dsc0289.jpg



dsc0291.jpg
 
Pozdrav svima. Treba mi jedna informacija. Nudi kod mene covek kukuruz sa njive za silazu, da siliram i da vucem i kolko bude da mu platim. Parcela je nekih 40ari, kaze da je stalno imao oko 7-8 prikolica jednoosovinki sa nastavcima, oko 3t. Ove godine kaze da ce biti jedno 4-5 prikolica. Ja sam mu rekao da se raspita i da bih mu platio po prikolici ili po kg, posto imamo u blizini kamionsku vagu pa kako bude, a ne nista po povrsini. Kukuruz je taman za siliranje, klip nije nesto sjajan kao i svugde ove godine. Kakva su vasa misljenja za cenu, kolko bi to vredelo platiti? Cuo sam od jednog prijatelja iz Valjeva da je prosle godine kupovao narezanu silazu i dovucenu u silo jamu 3 din. po kilogramu, a 2 din. ako ide on da reze i vuce.
 
како сте прошли са зп735 ове године, код мене су углавном људи сејали ас160, па ме интересује како је прошао зп
 
prije dva dana načeta prva tura silaže od kws 3381 i super je malo da sam još sačekao da zrno sazri bila bi još bolja ali morao sam zbog svinja da skidam
 
To je neka cena, ali mislim da ove godine sa te povrsine nema sanse da bude taj prinos u Centralnoj Srbiji. Javi nam prinos, bas me zanima. A sto se tice hibrida imam oba u istoj njivi, as 160 je losiji, i ima smesan klip u odnosu na stabljiku. Mada ni ZP 735 nije bas brilijantan sto se tice klipa ali je znatno bolji. Njiva je dobra, soja predusev, granici se sa rekom tako da je stabljika preko 3 m u ovakvoj godini, tako da nije ometen previse, pa da to pripisemo godini.
 
Danas prolazio kroz bosnu,vidim ljudi rade silazu,kukuruz jos nije izgoreo na nekim mestima se bas zeleni kao da ni nije susa,retko de se moglo videti polje malo sasusenog kukuruza,naravno sve su to male parcele,ali eto bas sam se zadivio.
Zao mi samo sto nisam stao na zadnjem mestu da popricam sa ljudimo ko zna mozda je neko i clan ovoga foruma.
 
Dole od metkovica pa mostar-bugojno,travnik,zenica,maglaj,doboj pa na samac u hr.
negde sam cini mi se video neki jd sa jednorednim kako silira i 539 i troosovinka su vukli pored,i na jednom mestu tu pred hrvatskom mozda sat vremena ne secam se vise neki sa fijatom je silirao a ostale traktore nisam zapamtio,em sam vozio pa nisam sve najbolje video.
 
Ovde u nasim krajevima vecu su prije 10 dana zavrsene silaze kod mene vec pocinju brati, inace mi smo prvaili silaza od 1 septebra nismo nikad prije kretali ali kad su pocele ove suse mora se ranije.
 
Nazad
Vrh