Kukuruzna silaža

Sutra zavrsavam siliranje. Napravio sam dosta slika ali sam previse umoran da bi ih sada postavljao. Danas je bio dvanaseti dan sa ustajanjem u pola pet.
 
I ja sam juce silirao nesto malo da premostim do redovnog siliraja, posto stare silaze imam jos jedno 15-20 dana. Silirao sam KWS Krabas, posejao sam ga bas sa tom namerom da ranije stigne da bih ga sto pre silirao, a za redovnu silazu ce biti Mikado. Krabasom sam prezadovoljan s obzirom da je iz ranije grupe zrenja i da nije neka lisna masa u odnosu na silazne hibride. Stavicu slike za koji dan.
 
Evo nekoliko slika sa siliranja AS kukuruza.
Uradili smo 3,5 jutra (2 ha). Bilo je ukupno oko 16 zmajevki (dve male tehnostrojke računam kao zmajevku).
fotografija0249.jpg

fotografija0253.jpg

fotografija0256.jpg
 
danas kod nas zavšeno siliranje i na kraju kod komšije ga naj..... okrugle jame na otvorenom sunce prižeglo a mi sva moguća kola odigrasmo al nekako zavšismo
 
Jako uredno i pedantno uradjeno. Zar nije malo zezanje kad se koristi silaza pa treba skidati zemlju nabacenu gore? Hocu da kazem zar nije bilo lakse staviti stare gume, cigle, crepove ili sta vec da pritisne foliju umesto zemlje?
 
ja imam 3 takve jame ozidane betonskim blokom i omalterisane ali ipak stavljam najlon na zidove.kazi mi molim te kakva su tvoja iskustva da li se pokvari nesto do zida.
Nije bilo potrebe za citiranjem fotografija.ZK
 
ма паметно ово затрпавање са предњим утоваривачем, а не да лопата као манијак ( ја ), а утоваривач и песак у дворишту
 
Meni ovo deluje kao prvo punjenje silo-trenca i da kolega nema iskustva, inace bi ubacio makar i staru foliju sa unutrasnje strane. Ova vrsta betonskih blokova ima osobinu upijanja vlage iz silaze sto neminovno dovodi do kvarenja u delu pored zidova.
Ideja sa prednjim utovarivacem je odlicna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh